werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży
  • Polska
  • Restauracje

Wrocław na weekend: najfajniejsze plaże w mieście

autor: Agnieszka Szydziak

Lato upływa Wrocławianom na plażach.

Pierwsze kilka beach barów powstało w tamtym roku, ale to była tylko zapowiedź prawdziwego szaleństwa na spędzanie wolnego czasu nad brzegami Odry. Dziś plaż jest dwa, a nawet trzy razy więcej. Dlatego nie marnujcie słonecznych dni i zerknijcie na zestawienia, by znaleźć swoją ulubioną plaże we Wrocławiu!

1/9 ZaZoo Beach Bar, ul. Wybrzeże Słowiańskiego 39e

ZaZoo Beach Bar to miejska plaża z najdłuższym stażem. W tym roku działa już trzeci sezon i cały czas rozszerza formułę. Spodziewajcie się tutaj poniedziałkowych koncertów (sporo tych w klimatach jazzowych i goszczących wrocławskich muzyków), setów DJskich, a także aktywności ruchowych – nauki tańca, autorskich zajęć pilates z kieliszkiem prosseco w ręce, oprócz tego konsultacji z trenerami personalnymi, animacji dla dzieci. ZaZoo bar napoi letnimi drinkami, a dania na żywym ogniu przyrządza Doudou’s oraz Włoska Robota, w której menu znajdziecie pizze i makarony.


2/3 OpatoVice Beach Bar, ul. Braci Gierymskich

Pod koniec maja w jednej z najbardziej zielonych części Wrocławia – na Opatowicach – otworzyło się OpatoVice Beach Bar. Kameralne miejsce, które swoją stylistyką nawiązuje trochę do lat 90. Napijecie się tutaj rzemieślniczych i czeskich piw, win i drinków, zjecie proste przekąski - chleb z pastą, gazpacho, muffinki. W weekendy gospodarze zapraszają na koncerty i sety wrocławskich dj’s.


3/9 Forma Płynna, ul. Wybrzeże Słowiańskiego 20

Forma Płynna jest najbardziej zieloną plażą nad Odrą, a hamaki i zacienione loże są jej znakami rozpoznawczymi. Ma również swoją kuchnię, gdzie przygotowywane są maślane bułki, bagietki i sałatki oraz grilla z prostym menu, które posmakuje każdemu, lody od Kulki (wrocławski producent lodów naturalnych), a w barze schłodzone prosseco i rzemieślnicze piwa.

Basen Beach Bar
Basen Beach Bar
Basen Beach Bar

W soboty i niedziele od południa do g. 16 dziećmi zaopiekują się animatorzy, a przez cały tydzień działa w Formie dobrze wyposażona strefa dla najmłodszych. Dorośli mogą poćwiczyć jogę, posłuchać koncertów, wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Food Think Tank. Oberzycie tu też mecze piłki nożnej, stand up i fire show, a także zapalicie shishę.  


4/9 Basen Beach Bar, Mosty Trzebnickie

Basen to miejscówka, która działa już drugi sezon przy Mostach Trzebnickich. W tym roku rozpoznacie ją po pięknych turkusowych meblach rozstawionych na białym piasku. Sprawdziłam – razem z obłędnym mojito mają silne działanie relaksacyjne.

wrolaw-na-weekend-co-zobaczyc-11

Ale jakby tego było mało, w czwartki możecie poddać się tutaj tajskim masażom, w sobotę poćwiczyć jogę lub uczestniczyć w warsztatach ogrodniczych. W weekendy czeka Muzyczne Leżakowanie prowadzone przez wrocławskich dj’s i vj’s. W barze autorskie menu, w którym znajdziecie: przekąski do pochrupania, azjatyckie i arabskie szaszłyki, pizze, ale takie z twistem w stronę polskich podpłomyków z dodatkami, quesadillas, desery oraz ciekawe koktajle (w tym wersje XXL), rzemieślnicze piwa i domowe nalewki.


5/9 Stara Odra, ul. Zawalna

Niemalże naprzeciwko Basenu znajdziecie Beach Bar Stara Odra, gdzie w to lato nauczycie się tańczyć bachatę, możecie też praktykować jogę lub samodzielnie zaaranżować aktywnie czas wypożyczając: badmintona, bule, frisbee, piłkę do siatki, czy nogi.

Stara Odra
Stara Odra
Stara Odra

A jeśli wolicie na sport patrzeć, to tutaj obejrzycie transmisję ważnych wydarzeń. We wtorki posłuchacie jam session, a w weekendy koncertów lub potańczycie do setów dj’skich. Mole książkowe znajdą bookcrossingową półkę. Wieczorem z drinkiem lub rzemieślniczym piwem można zasiąść do ogniska. Nakarmią Was tutaj hot dogami Oh My Dog foodtruck i 300 Stopni Food Truck z zapiekankami.


6/9 Hot Spot, ul. Wejherowska 34

Jeśli nie przepadacie za kameralną atmosferą, to Hot Spot będzie Waszą ulubioną miejską plażą. Jest największa we Wrocławiu (15 000 m2), a może nawet i w Polsce, organizuje się tu wiele dużych koncertów i imprez muzycznych (częściowo biletowanych).  Na miejscu działa kilka barów z klasycznym plażowym menu oraz food trucki – Projekt Pizza, Mono Burger, Gruba Ryba oraz Prawdziwe Lody. Możecie wpaść na wykłady – w co drugą środę „Sex on the beach”, czyli prelekcje o lekkim zabarwieniu erotycznym oraz odbywające się z mniejszą regularnością spotkania około podróżnicze. Tu również nauczycie się tańczyć, poćwiczycie beer jogę, macie przestrzeń, by uprawiać sporty plażowe i skimboard, a wasze dzieci mogą korzystać z centralnie położonej strefy do zabaw.

wroclaw-na-weekend-co-zobaczyc-11
wroclaw-na-weekend-co-zobaczyc-12
Hot Spot

7/9 Prosto z Mostu Beach Bar, ul. Pasterska 1

5000 m2 plaży robi na mnie wrażenie, tym bardziej, że jej gospodarze postanowili obficie wypełnić nam czas spędzony w Prosto z Mostu. Od środy do niedzieli o g. 22 grają kino plenerowe, w każdą sobotę i niedzielę instruktorki jogi prowadzą zajęcia, we wtorki stand up bawi do łez, w niedziele trwa tutaj wielkie grillowanie. Poza tym wszystkim odbywają się tu koncerty muzyków z całej Polski i jazzowe jam session. Bar czeka wypełniony zimnym piwem i drinkami, a kuchnia zadba o głodnych serwując pizzę, frytki i słodkości. W związku z tym, że to pierwsze tygodnie działania Prosto z Mostu, na dniach otwarty zostanie basen i małpi gaj dla dzieci.

wroclaw-na-weekend-co-zpbaczyc-13
Prosto z Mostu

8/9 Słodowa Beach Bar, ul. Drobnera 5

Słodowa Beach Bar działa od połowy czerwca wprowadzając odświeżający klimat w mocno już wyeksploatowaną Wyspę Słodową. Na żadnej innej plaży we Wrocławiu nie uświadczycie Technoranków (czyt.: poranek w środku tygodnia, który możecie rozpocząć przy dźwiękach muzyki techno granej na żywo) z pysznym śniadaniem, nie posłuchacie koncertów skrzypaczki, nie poćwiczycie akrojogi, czy crossfitu na świeżym powietrzu - wszystko to tylko na Słodowa Beach Bar. Poza tym wpadajcie tu na kino plenerowe, stand up, koncerty i jedzenie od Szamani (lunch boxy i bułki z szarpanym mięsem) i gofry z Tentego.

9/9 Odrana, Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 41A

Odrana to jedna z najmłodszych miejskich plaż usytuowana na wyremontowanym bulwarze Politechniki Wrocławskiej. Trochę drzew, trochę trawy, trochę piasku, a przede wszystkim spora przestrzeń, które pozwoli złapać oddech w każdy bezdeszczowy dzień lata. Znajdziecie tu sporo włoskich klimatów - pizzę, lody i spritze. Za muzyczną stronę odpowiada Radio Eska i światek wrocławskich housowych dj’s.

Zdjęcia: Monika Szeffler

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco