werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Na zakupach

Wrocław: Natura Rzeczy

autor: Weranda Weekend

Ekologiczny i minimalistyczny dizajn. Młoda polska sztuka. Warsztaty prowadzone przez ludzi pełnych pasji, z których wyjdziemy z własnoręcznie zrobioną makramą lub „lasem w słoju”.
Taka właśnie jest Natura Rzeczy.

Pierwszy wrocławski concept store założyli Malwina Bąkowicz i Jakub Sobota – absolwenci miejscowej Akademii Sztuk Pięknych. Natura Rzeczy postała z pasji do piękna, sztuki użytkowej – nieprzekombinowanej, ekologicznej i czerpiącej inspiracje z natury oraz z chęci dzielenia się z innymi. Jeśli szukacie minimalistycznych mebli i niepowtarzalnych dodatków tworzonych z dbałością o środowisko, to trafiliście do celu!

W Naturze Rzeczy kupicie produkty od polskich projektantów: meble, oświetlenie, ceramikę, dodatki do wnętrz, akcesoria do pokoju dziecka. Wśród nich znajdziecie prawdziwe perełki, na przykład miękkie i miłe w dotyku poduchy od Kawowe Love, które przywodzą na myśl precle lub supły marynarskie, a także plecione osłonki na donice i kosze od La Czapa Kabra, ławy z litego drewna, lampy oraz stoliki nocne i kawowe od Studio Minimal. Te ostatnie zostały wyróżnione na wystawie Marki Dolnośląskie i wzięły udział w dwóch edycjach Festiwalu Designu w Łodzi. Doceniają je także wielbiciele natury i skandynawskiej prostoty. 
Będąc w sklepie rozglądajcie się uważnie, bo na półkach kryją się niebalnalne przedmioty, takie jak notatniki Finebook. Każdy egzemplarz jest unikatowy – w całości wykonany ręcznie i starannie oklejony drewnem.

zdjęcia: materiały prasowe
zdjęcia: materiały prasowe
zdjęcia: materiały prasowe

Na wrocławskim Nadodrzu amatorzy sztuki zawsze znajdą coś pięknego i oryginalnego. Kupicie tu plakaty drukowane za pomocą ekologicznych, bezwonnych tuszy pigmentowych, obrazy, mapy i grafiki. Zobaczycie prace dolnośląskich artystów m.in. ceraminkę Katarzyny Boguckiej (Ceramika MOC), projekty tatuatorki Dżo Lamy, abstrakcyjne obrazy Aleksandry Siudzińskiej, plakaty Agnieszki Sierzputowskiej tworzącej pod pseudonimem Nezkafe.

Zajrzyjcie też na zaplecze, bo tam dzieje się naprawdę dużo! Aktywności dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Możecie wziąć udział aż w 16 różnych warsztatach. Wyjdziecie stąd z własnoręcznie wykonaną świecą, zestawem kosmetyków, łapaczem snów lub zielnikiem. Na warsztatach z tapicerowania ulubione, stare meble uzyskają drugie życie. Pod okiem Agnieszki Mielcarek wypleciecie własne makramy, a na zajęciach „Biosfera - Las zamknięty w szkle", prowadzonych przez Sylwię Wronę - architekt krajobrazu, w szklanych słojach przygotujecie ekosystem, który będzie się samodzielnie rozwijał. Gotowi, by odkryć w sobie twórców?

zdjęcia: materiały prasowe
zdjęcia: materiały prasowe
zdjęcia: materiały prasowe

Kontakt

Natura Rzeczy
Wrocław
Kazimierza Jagiellończyka 24
natura-rzeczy.pl
poniedziałek: 12:00-19:30
wtorek - piątek: 11:00-19:00
sobota: 12:00-20:00

Zostań z nami

Bądź na bieżąco