werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Restauracje

Campo Modern Grill we Wrocławiu najpiękniejszą restauracją na świecie

autor: Amelia Safader

Wrocław po raz kolejny zaskakuje, a restauracja CAMPO Modern Grill serwująca argentyńskie steki zachwyca nie tylko wspaniałymi smakami. Jej wnętrze zostało docenione w prestiżowym konkursie czyniąc z niej najpiękniejszą restaurację na świecie.

Restauracja CAMPO Modern Grill mieszcząca się przy ul. Podwale 83 we Wrocławiu została odznaczona
w międzynarodowym konkursie WIN Awards 2017 w Londynie.
Jury nagradza w nim za wpływ kulturowy w dziedzinie designu i architektury. Restauracja była jedynym polskim kandydatem. O randze tego tytułu stanowi fakt, że rywalizowała z restauracjami z Dubaju, Tajwanu, Hong Kongu, Sydney
i Manchesteru.

CAMPO Modern Grill serwuje kuchnię z południowoamerykańskimi akcentami. Specjalnością restauracji są jednak argentyńskie steki z ekologicznej hodowli. Karta wzbogacona jest o dania wegetariańskie, ryby i owoce morza oraz zestawy lunchowe. Propozycjami na deser jest m.in. fondant czekoladowy lub crème brûlée. W restauracji znajduje się także piec Josper opalany argentyńskim drewnem drzewnym, dzięki czemu dania mają delikatny posmak ogniska. Piec nagrzewa się do temperatury 400 stopni co także ma wpływ na smak mięsa. Jest to póki co jedyny egzemplarz znajdujący się we Wrocławiu.

Nagrodzone wnętrze zostało zaprojektowane przez BUCK STUDIO, które ma już wiele sukcesów
w dziedzinie aranżacji wnętrz, jak choćby docenione wnętrza cukierni NANAN we Wrocławiu oraz Kina Nowe Horyzonty.

CAMPO serwuje dania
z akcentami 
południowoamerykańskimi. Specjalnością restauracji są jednak argentyńskie steki
z ekologicznej hodowli. 

Przestronne wnętrze restauracji zaaranżowane zostało w nowoczesnym stylu. Jest spójne i przemyślane, skupia się na detalu. Dominuje czerń i naturalne materiały takie jak drewno, skóra, mosiądz, czy kamień. Naturalne materiały podkreślają szacunek do natury.

Dodatki w postaci krzeseł, żyrandoli czy stolików zostały zaprojektowane i wykonane przez lokalnych rzemieślników specjalnie dla restauracji. Nastrojowe, lekko przyciemnione oświetlenie, proste stoły
i szafki tworzą surowy lecz szlachetny wygląd lokalu. Zawężona paleta kolorystyczna zwraca uwagę na materiały oraz użyte faktury. Zauważalna jest także geometria, która wzmaga nowoczesność wnętrza.

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco