werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży
  • W podróży
  • Europa

Najciekawsze wyprawy 2019, na których przeżyjecie przygodę życia

autor: Anna Krawczyńska

Jeśli chcecie przeżyć niezapomnianą podróżniczą przygodę, ale nie bardzo lubicie sami ją planować i dbać o każdy detal wybierzcie się w jedną z 10 najciekawszych wycieczek organizowanych przez doświadczonych podróżników.

Są wśród nich babskie wyprawy rowerowe, podróże egzotyczne z dziećmi lub na koniach, medytacje z gwiazdą, a nawet antyczne terapie koło Rzymu dla lepszego życia.

1/10 Babska wyprawa rowerowa…

Przez Fiordy Norwegii: 480 km w 12 dni.

Spokojnym tempem, tak, żeby poznać, poczuć i doświadczyć. Na wyprawy organizowane przez Superfemkę panowie nie mają wstępu. To wyjazd tylko dla kobiet – otwartych, spontanicznych i ciekawych świata. Nie ma zwiedzania muzeów, ruin zamków czy kościołów. Nie ma planu, programu czy harmonogramu. To bycie w drodze z zapierającymi dech w piersiach widokami, bezludnymi miejscami, majestatycznymi fiordami. Spanie tylko w namiotach. Na dziko. A na koniec prawdziwe dzieło sztuki: Droga Atlantycka, czyli jedyna na świecie trasą prowadząca w głąb morza. Termin: 6-18.07.2019

I przez Japonię: Dziewicza podróż z dala od drapaczy chmur, technologii i nowoczesności.

To spotkanie z dzikim wybrzeżem Pacyfiku, meandrującymi rzekami, wąwozami, wąskimi szlakami, zielonymi górami i świątyniami. W planach wjazd na górę Koyasan i nocleg w buddyjskiej świątyni, ciepłe kąpiele w onsenach oraz tradycyjne ogrody Zen. W sumie 1000 km rowerem, promem i koleją przez dwie wyspy: Honshu i Shikoku. Bez autokarów, hoteli i stołówek. Kameralnie. Tylko dla kobiet, które mają frajdę z podróżowania bez ścisłego trzymania się planu. Termin: 14.10 – 9. 11.2019

superfemka.pl

wycieczka fiordy
wycieczka japonia
fot. materiały prasowe

2/10 Egzotycznie z dziećmi

Tak, to jest naprawdę możliwe. Klub Podróżników „Apetyt na Świat” proponuje cykl rodzinnych wypraw dla młodych odkrywców.

Nie są to wakacje all-inclusive, ale autentyczne podróże z wyśmienitymi kompanami, mnóstwem atrakcji i aktywności. Tylko dla tych, którzy nastawieni są na poznawanie odmiennych kultur, ciekawi świata, spragnieni przygód. Na większości wypraw wiek dzieci nie ma znaczenia. Na wędrówkę górską można pójść z 8-latkiem, ale można też zabrać 2-latka w nosidło. Zazwyczaj jednak wiek uczestników to 5 – 15 lat. Terminy: dużo dostępnych, polecamy sprawdzić na stronie

apetytnaswiat.pl

egzotyczna wycieczka z dziećmi
egzotyczna wycieczka
fot. materiały prasowe

3/10 Saharyjskie bezdroża

Prawdziwa pustynna Afryka i najbardziej niedostępny kraj świata. Wyprawa przeznaczona jest wyłącznie dla doświadczonych obieżyświatów.

Intensywna, fascynująca i bajecznie piękna. Bo Czad, państwo w Afryce Środkowej, zachwyca pustynnym krajobrazem, ale i najpiękniejszym na całej Saharze masywem Ennedi. Majestatyczne góry, urokliwe formacje skalne, iglice i łuki z prehistorycznymi malowidłami zapierają dech w piersiach. Tylko natura mogła wymyślić takie kształty! Zresztą takich cudów w trakcie 18-dniowej wyprawy będzie więcej. Wystarczy wspomnieć porażająco błękitne jeziora Quanianga czy gaj palmowy na Saharze. Organizator obiecuje spotkanie z wielbłądzimi karawanami i poznanie ludzi pustyni. Wszystko bez retuszu. Ekstremalnie. To może być przygoda życia.

Terminy: 

11.02 – 01.03.2019

09.03 – 27.03.2019

11.10 – 29.10.2019

26.11 – 14.12.2019

wyprawy.pl

4/10 Podróże z celebrytami

Joga z Pauliną Młynarską.

Jeśli chcesz pooddychać światem, koniecznie daj się zabrać Paulinie Młynarskiej i Estatravel na Bali. Wyprawa z jogą i warsztaty #miejscemocy obejmują codzienną sesję Hatha jogi + spokojne ćwiczenia nastawione na obserwację ciała, oddechu i umysłu. Będą też elementy teorii i historii jogi, medytacja i relaks, a ponadto mnóstwo atrakcyjnych wycieczek, masaże i wakacyjny luz w czarodziejskim mieście Ubud. Wszystko to w doborowym towarzystwie kobiet, które chcą zwiedzać, medytować, smakować i poznawać. A na zakończenie warsztatów, na plaży, przy ognisku, będziecie mogły puścić z dymem wszystko, co stare i zrobić miejsce nowemu. Spróbujcie!

Terminy: 14.03.2019 – 28.03.2019, nowe terminy na jesień- zimę już wkrótce

estatravel.pl

Świat z Jarosławem Kuźniarem.

To wycieczki po wiedzę. Dla pasjonatów i wytrawnych podróżników. GoforWorld gwarantuje udział najlepszych przewodników, niezadeptane szlaki, z daleka od tłumów. To nie są masowe wycieczki tylko przygoda. Idealny sposób na spędzanie wolnego czasu dla tych wszystkich, którzy są głodni świata i jego tajemnic. A kierunki? Z Jarosławem Kuźniarem można wybrać się do pachnącej kawą i wolnością Kolumbii, do Włoch lub Gruzji szlakiem wina, na Spitsbergen albo Kamczatkę.

Terminy:
Kolumbia 14-27.02.2019
Gruzja 19-25.09.2019
Włochy 8-13.06.2019
Spitsbergen 25.04-5.05.2019
Kamczatka 28.06-11.07.2019

goforworld.com

wycieczka czad afryka
wycieczka z celebrytami
fot. Shutterstock, materiały prasowe

5/10 Trekking przez arktyczną tundrę

Sześciodniowy trekking to po pierwsze niezwykła przygoda, po drugie możliwość delektowania się surowymi krajobrazami Arktyki.

Miłośnicy dzikiej natury zakochają się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia. Dziewicze piękno Spitsebrgenu, brak kontaktu z cywilizacją i jedyna działająca tu osada górnicza Barentsburg to tylko niektóre z atrakcji wycieczki. W planach jest też jazda motorówką, arktyczne piwo, a dla prawdziwych morsów kąpiel w Oceanie Arktycznym. Organizatorzy wystawiają nawet certyfikat arktycznego pływaka. Termin: 9-19.08.2019

barents.pl

wycieczka tundra
fot. Shutterstock

6/10 Bajkał – Morze Syberii

Bajkał to jedno z najgłębszych i najczystszych jezior na Ziemi. Owiane legendą, tajemnicze, urzekające pięknem przyrody.

Jest to też mieszanka kultur z zabytkową drewnianą architekturą – drewniane cerkwie, pełne zdobień chaty, buriackie jurty. W trakcie wyprawy sporym przeżyciem będzie na pewno interaktywne zejście na dno jeziora oraz wjazd koleją krzesełkową na punkt widokowy przy kamieniu Czerskiego. Rozpościera się stąd wspaniały widok na wypływ Angary – jedynej rzeki rozpoczynającej swój bieg z jeziora Bajkał. Krzysztof Matys Travel proponuje wyprawy w kameralnym gronie, z dobrymi pilotami i przewodnikami. W programie pływanie po Bajkale, wspinanie się na syberyjskie szczyty, podróż najpiękniejszą częścią kolei Transsyberyjskiej i wizyta w polskiej wsi na Syberii. Termin: 30.08.2019 – 08.09.2019

krzysztofmatys.pl

wycieczka bajkał
fot. Shutterstock

7/10 Islandia – kraina lodu i ognia

Chcesz zobaczyć zorzę polarną? Wypić drinka na krze lodowej?

Marzy ci się spacer wśród geotermalnych oparów dymu, najczystszych rzek świata, jęzorów lodowców? Jeśli tak wybierz się na Islandię z Niceland. Szyją wycieczki na miarę, dla tych którzy lubią aktywny wypoczynek – z wiatrem i pod wiatr, nie boją się nieprzewidywalnej pogody i kochają przygodę. Gwarantują relaks, masę wrażeń i wyjątkowych krajobrazów.

Terminy:
Tydzień na wyspie ognia i lodu: 8.04-15.04.2019, 15.05-22.05.2019
Dookoła Islandii w 7 dni: 3.06.2019 - 10.06.2019, 10.06.2019 - 17.06.2019, 1.09 - 8.09.2019

niceland.pl

8/10 Antyczne terapie koło Rzymu

Tydzień medytacji i dociekań z Marcinem Fabjańskim. 

Po co? By świadomie kształtować swoje życie i nie stać się niewolnikiem okoliczności. Do takiego świata w Trevi Nel Lazio nieopodal Rzymu zaprasza Marcin Fabjański, doktor filozofii, certyfikowany instruktor Mind-Body Bridging, nauczyciel medytacji w ruchu Zhineng Qigong, autor m.in. pierwszego polskiego poradnika praktyki filozoficznej „Stoicyzm uliczny”. Organizowany przez niego warsztat zawiera elementy praktyki stoickiej i filozofii wschodnich, uczy jak wprowadzić w życie reguły życzliwości, spokojnego oddechu, radości z natury i wolności do bycia szczęśliwym, a jednocześnie niedoskonałym. Dla wszystkich, którzy potrzebują zmiany. Termin: 28.04 - 4.05.2019

selfoff.com/warsztaty

wycieczka islandia
wycieczka rzym
Od lewej: Islandia, Rzym

9/10 W góry Chorwacji lub Madery

Mówi się, że życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil zapierających dech w piersiach. 

Nie zabraknie ich, jeśli zamiast leżeć na plaży, wybierzecie się w podróż w góry. Najpierw Chorwacja – nie zawiedzie osób, które zamiast wylegiwania się na plaży wolą długie wędrówki i podziwianie przyrody. I chociaż góry chorwackie w żadnym miejscu nie przekraczają 2 tys. metrów wysokości, niesamowicie malownicze widoki potrafią oczarować i zachwycić. Idealna na trekking jest też Madera, wyspa wiecznej wiosny. Piękne widoki, walka żywiołów na wyciągnięcie dłoni, samo serce natury. Miłośnicy górskich wędrówek będą czuli się tu jak w niebie.

Terminy:
Chorwacja: 27.04 – 5.05 2019, 14 – 22.09. 2019
Madera: 27.04 – 4.05. 2019, 7 – 14.07. 2019

horyzonty.pl

wycieczka chorwacja
wycieczka madera
fot. Shutterstock

10/10 Wyprawa konna po Maroku

Sześciodniowy rajd konny przez wydmy, klify i plaże zachodniego Maroka na arabskich i berberyjskich koniach dostarczy wielu emocji i niezapomnianych wspomnień.

Amatorzy konnych wypraw docenią szerokie piaszczyste plaże Oceanu Atlantyckiego, na widok których konie same rwą się do galopu. Trasę rajdu urozmaicają malownicze klify, arganowe i oliwne gaje, berberyjskie wioski. Z tej perspektywy można poznać Maroko autentyczne, dalekie od pocztówkowej wizji. A wieczorem, przy ognisku, wsłuchani w berberyjskie opowieści możecie wpatrywać się w rozgwieżdżone afrykańskie niebo. Widok bezcenny! Termin: 13-22.04.2019

offtravel.pl

wycieczka maroko

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco