werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

#zostańwdomu i wypłyń w niezwykły rejs po Wiśle

opracowanie: Patrycja Fleiszer

Tyniec, Solec nad Wisłą, podwarszawska Ciszyca, a nawet Ciechocinek. Byliście kiedyś na takim rejsie? Nie? Teraz macie okazję.

Organizacja WWF Polska organizuje wyjątkowy rejs po Wiśle. Gdziekolwiek jesteście i kiedykolwiek macie na to ochotę. Zespól WFF zwrócił się do Google z prośbą o udostępnienie urządzenia Google Trekker, które następnie przytwierdzono do drewanianych łodzi i zabrano w rejs. Przy pomocy spejcalnych obiektywów uwieczniono ponad 300 kilometrów wyprawy. Tak powstały zdjęcia 360° w 3 wiślanych krainach.

Wystarczy kliknąć w wybraną lokalizację i zostaniecie automatycznie przeniesieni na Google Street View.

Zobacz także: Światowe muzea, które zwiedzisz bez wychodzenia z domu

ciszyca plaza
tyniec rejs
gąbinek wisła
Na zdjęciach: okolice plaży w Ciszycy, Tyniec, Gąbinek; fot. WWF/ Google Street View

To pierwszy polski street view na rzece, który, na dodatek powstał w słusznej sprawie. Orgnizatorzy chcą pokazać polskim i zagraniczonym użytkownikom, jak zachwycające są krajobrazy najdłuższej polskiej rzeki. 

"Rok 2017 został ogłoszony na mocy Uchwały Sejmu Rokiem Rzeczki Wisły, wirtualny rejs jest zwieńczeniem tej akcji. Niech udostępnione zdjęcia, zachęcą wszystkich do podziwiania tej niezwykłej rzeki, nie tylko wirtualnie, ale też w rzeczywistości" – możemy przeczytać na stronie rejswisla.pl.

Wśród znaczników na mapie rejsu jeden oznaczony jest na czerowo. Chodzi o Siarzewo, w którym planowana jest budowa tamy, która zdaniem WFF doprowadzi do degradacji środowiska pogłębiając problem suszy, zwiększając ryzyko powodzi i zmniejszając populację zwierząt i roślin.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę i wybierzcie się w niezwykły rejs po Wiśle.

 

Źródło: rejswisla.pl

Zdjęcie główne: Tyniec. Wszystkie zdjęcia to screeny z Google Street View.

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco