werandcountry.pl weranda.pl
  • Od kuchni
  • Od kuchni

Lemoniada z lawendy i lody z pędami sosny. Oto chatka zielarki w samym centrum Warszawy!

autor: Weranda Weekend

Czy wiesz, jakie właściwości mają zioła? Tu nie tylko się tego dowiesz, ale i spróbujesz zielarskich receptur. Ciastka, lody, kawy roślinne, kanapki i lemoniady  wszystko to z dodatkiem płatków, wywarów i naturalnych syropów! Niespodzianka dla miłośników natury czeka tuż przy placu Zbawiciela. 

Zioła są tu wszędzie, jak w chatce zielarki albo szeptuchy – rosną na stołach, pachnące bukiety suszą się nad głowami, zamówisz je zaparzone w kubku (zabierzesz potem do domu, jeśli któreś bardzo ci posmakowały), zjesz w tarcie – ciasto z pokrzywą ma już swoich zagorzałych fanów, podobnie jak ciasteczka z lawendą czy brownie z topinamburu.

pijalnia dary natury
Pijalnia Ziół Dary Natury, fot. materiały prasowe

Zachwyceni warszawiacy mówią, że takiego dzikołąkowego klimatu było im potrzeba, bo można tu cudownie odreagować miejski stres, wdychając aromaty ziół, popijając dobroczynne napoje, zajadając ekologiczne smakołyki, a na koniec robiąc zakupy – ogromny wybór marki Dary Natury.

Warto śledzić facebookowy profil Pijalni, bo organizowane są tu ciekawe wykłady (więcej informacji o warsztatach w Pijalni i nie tylko), a to o ziołach poprawiających zimą odporność, a to o jadalnych chwastach. Prowadzi je Mirosław Angielczyk, twórca pierwszego w Polsce zielarskiego Ogrodu Botanicznego w Korycinach oraz właściciel firm Dary Natury i Ziołowy Zakątek.

nowe miejsca w warszawie
Pijalnia Ziół Dary Natury, fot. materiały prasowe

Kontakt

Pijalnia Ziół Dary Natury
ul. Mokotowska 19
Warszawa

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco