werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca

Lukier - najbardziej różowa kawiarnia w Polsce

autor: Weranda Weekend

Nową kawiarnię Lukier otwartą w Lesznie polecamy i łakomczuchom i estetom. Jest słodko, ale ze smakiem, a do tego z designerskimi dodatkami. Są nawet i wisienki, jak w dobrym deserze.

Podczas wizyty w Wielkopolsce warto zajrzeć do tego 60-tysięcznego miasta i wybrać się na rynek, gdzie powstała kawiarnia z uroczym i zaskakującym wnętrzem. Wszystko, od podłogi do sufitu, skąpane jest tu w różu. Nie ma jednak mowy o przesycie, czy monotonii, bo monochroniczność przełamano różnorodnością faktur oraz dodatkami.

„Słodko, eklektycznie i radykalnie!” – tak wnętrze określają autorki projektu poznańskiego JAGODYstudio. W bogactwie różowej słodyczy warto się rozejrzeć w poszukiwaniu designerskich rodzynków. Wnętrze oświetlają między innymi lampy „Cherry” autorstwa Nike Zupanc i zdobią króliki Stefano Giovannoniego. Oba projekty stworzone dla marki Qeeboo. W całość idealnie wpisują się efektowne krzesła-kokardki.

lokal lukier leszno
kawiarnia Lukier Leszno
co ciekawego w Lesznie
projekt wnętrz JAGODYstudio, fot. Weronika Trojanowska

Co w menu kawiarni Lukier? Wystrój wnętrza przywodzi na myśl jako pierwszą watę cukrową i rzeczywiście znajdziecie ją wśród tutejszych deserów. Oprócz niej w głównej roli występują shaki podawane z donutami i bitą śmietaną (jak szaleć z kaloriami, to na całego!). Do tego pancaki, ciasta, pyszne kawy i... wybór drinków.

Choć w Lukrze wisienki (jak z tortu) wiszą już pod sufitem, według nas zwieńczeniem całego projektu jest logo kawiarni, które nawiązujące do stylu art déco. Wszystko to w klimacie francuskich patisserie. Takie desery lubimy!

lukier leszno menu
różowa kawiarnia w lesznie
ciekawe miejsca leszno kawiarnia lukier
lukier leszno
ciekawe miejsca w leszcnie
projekt wnętrz JAGODYstudio, fot. Weronika Trojanowska

Kontakt

Kawiarnia Lukier
ul. Rynek 37
Leszno

Zostań z nami

Bądź na bieżąco