werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się

Gdańsk: Bar jak apteka

autor: Amelia Safader

W tej aptece wypijecie nie syrop, ale pyszną wiśniową nalewkę, która sprawi że poczujecie się naprawdę dobrze. Będąc w Gdańsku odwiedźcie gastronomiczny koncept Wiśniewski, który łączy funkcję baru i sklepu.


Wiśniewski to bar, w którym dostaniecie wyłącznie jeden rodzaj alkoholu – wiśniówkę. Lokal mieści się w samym sercu Starego Miasta w sąsiedztwie Bazyliki Mariackiej przy ulicy Piwnej.

Wiśniewski przyciąga wzrok już z daleka. Mieści się w pięknej kamienicy. W centralnym punkcie umieszczono neony i bar, które zwrócą uwagę każdego przechodnia. Szyld i cała oprawa zaprojektowane zostały w taki sposób, aby dopełniały urok starego budynku.

Po wejściu do środka zaczniecie się zastanawiać czy nie znaleźliście się w starej aptece. Sercem jest dostojny bar, zza którego wyglądają buteleczki z etykietami stylizowane na lekarstwa. Jest zabawnie i z pomysłem, bo któż nie chciałby spełnić marzenia z dzieciństwa, aby pić lekarstwa z przyjemnością. Dopełnieniem wnętrza są neony z zabawnymi przekazami i ściany małych, kolorowych kafelków oaz lampy nawiązujące do wisienek. Wszystko zaprojektowane jest ze smakiem.

Sama wiśniówka też jest smaczna, a na dodatek robiona według starych przepisów z owoców polskiej wiśni zbieranych latem. Podawana jest razem z owocami na dnie. Na każdej etykiecie znajdziecie informacje na temat składu alkoholu, rodzaju beczki w której leżakował, zawartość alkoholu i rok produkcji.

 

Właściciele wprowadzili zasadę, że jednorazowo można zamówić sto mililitrów wiśniówki o takiej samej ilości alkoholu. W barze nie przewidziano także jedzenia.

Kontakt

Bar Wiśniewski
Piwna 22
80-831 Gdańsk
facebook.com/wisniewski.ltd/
reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco