werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Warszawa: Lunapark, nowe miejsce nad Wisłą

autor: Weranda Weekend

Dwie klubokawiarnie, targ street foodowy i inne atrakcje. To wszystko w nowym kompleksie plenerowym, który powstanie w urokliwym sąsiedztwie Wisły. Za Lunapark, bo tak będzie nazywać się nowe miejsce na kulturalnej mapie Warszawy, odpowiadają twórcy Nocnego Marketu, klubów Hocki Klocki i Niebo, zlotu food trucków Żarcie na Kółkach i baru Warmut. Otarcie już 7 czerwca.

Lunapark zajmie olbrzymi, zielony teren przy Wale Miedzeszyńskim 407. Organizatorzy stworzą tam przestrzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, gastronomicznym i rekreacyjnym. Całość ma być kwintesencją miejskich wakacji. Czego dokładniej możemy się spodziewać?

Strefa street foodowa – Mini Market

Pierwsza część Lunaparku to strefa z jedzeniem, która będzie nosiła nazwę Mini Market. Targ to młodszy brat kultowego Nocnego Marketu, który od już 4 sezonów karmi warszawskich foodies, czyli osoby, które kochają jedzenie i poszukują nowych kulinarnych trendów. W Lunaparku znajdziecie kilkanaście stoisk, wśród których dostrzeżecie i znane restauracje, i miejskie klasyki: od hiszpańskiego i portugalskiego seafoodu, przez kuchnię meksykańską, węgierską i polską, aż po burgery, pizzę z pieca opalanego drewnem i przysmaki kuchni azjatyckiej.

wegański langosz nocny market
nocny market w warszawie
fot. materiały prasowe

Powrót legendarnej klubokawiarni

Hocki Klocki to kultowe nadwiślane miejsce, które dotąd gościło imprezowiczy na Bulwarze Flotylli Wiślanej. Po 5. sezonach kolorowa klubokawiarnia z wielką figurką ludzika Lego na szczycie zmienia lokalizację i będzie stanowić jedną z atrakcji Lunaparku. Będą odbywać się w niej warsztaty, imprezy i międzypokoleniowe potańcówki. Nie możemy się doczekać!

atrakcje w warszawie - klubokawiarnie
fot. materiały prasowe

Koncerty w namiocie cyrkowym 

Jak na park rozrywki przystało, w Lunaparku nie zabraknie spektakularnego szaleństwa. Główną atrakcją będzie Wata Cukrowa, czyli nowatorska klubokawiarnia, mieszcząca się w prawdziwym namiocie cyrkowym. W nim muzyka, pokazy i zwariowany wystrój.

Uzupełnieniem strefy kulinarnej i rozrywkowej będzie część sportowa. Twórcy Lunaparku przewidzieli w niej m.in.: tor do skimboardu, ring bokserski, stół do ping-ponga i tor do mini golfa. Idealna na spotkanie, odpoczynek i zabawę.

warszawa atrakcje - hocki klocki
fot. materiały prasowe

Warto także wspomnieć o rozwiązaniach proekologicznych w kompleksie. Organizatorzy postanowili wyeliminować plastik i każdy z wystawców Mini Marketu jest zobowiązany, aby korzystać wyłącznie z ekologicznych, biodegradowalnych opakowań i sztućców. Co więcej, wszystkie napoje serwowane na terenie Lunaparku będą podawane w kubkach zwrotnych, wielorazowego użytku i z papierowymi słomkami na życzenie.

Program otwarcia Lunaparku, 7-9 czerwca:

Mini Market

Wystawcy: Supperlardo / Pallone Naturalne Lody z Toskanii / Soul Food Burgers / The Cool Cat / BYDŁO i POWIDŁO Meat-ing Place / SaigonKa / Churros and More / dogidog / GringoBar / Vegan Langosze / LAS - Lokalna Atrakcja Stolicy / Pizzeria Salsiccia / Melody - Naturalne Lody / my'o'tai / UL / Dream Cream Lody Rzemieślnicze / Nadziany Ziemniak

Hocki Klocki

Piątek

  • 22:00: Kotojeleń x Borucci (Rapperoni) x Zeppy Zep x Kuvau x Alex Köffer x Vinylstealer

Sobota

  • 15:00-18:00 warsztaty dla dzieci - upcykling/zero waste x Ethy
  • 15:00-16:00 Joga z Yoga Republic
  • 22:00: Afterparty po Sokół x PRO8L3M x Jetlagz x Oki - RHW Block Party - DJ KEBS x Kfjatek x FALCON1

Niedziela

  • 16:00-20:00 Hocki Klocki by DANCING Międzypokoleniowy

Wata Cukrowa

Piątek

  • 22:00 Holiday 80 x Piotr Kasprowicz b2b Adam Obrębski (NBSE)

Sobota

  • 22:00 DUSS x WEIKUM x Nowosad x NuCasa x Lulu Malina / powered by Pryzmat

Niedziela

  • 17:00 pokaz filmu „ E.T” dla całej rodziny

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco