werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Warsztaty

Warsztaty roślinne: zrób las w słoiku, kwiatowy żyrandol, kokedamę albo ziołowy krem

autor: Alicja Szulczyk

Moda na urban jungle kwitnie! Rozrasta się też oferta warsztatów, podczas których nauczycie się pracy z roślinami. Co z nimi robić? Możliwości jest wiele. Kwiaty zdobią, rośliny zaskakują aranżacjami, a zioła – nawet te zebrane w mieście  leczą i pielęgnują. Przekonajcie się sami.

 

Warsztaty florystyczne i graficzne


1/4 Wianki z Kwiaty i Miut

Przegląd zaczynamy od warsztatów florystycznych. Na tworzenie dekoracji z kwiatów ciętych, ale i cebulkowych (okazuje się, że i z nich można stworzyć piękny wianek) zaprasza niezastąpiona kwiaciarnia w Poznaniu – Kwiaty&Miut. Dla tej marki warto przyjechać nawet z drugiego krańca Polski. W tym sezonie, w ofercie pokazów i warsztatów pracowni florystycznej – nowość. Grafika!

Organizator: Kwiaty i Miut
kwiatyimiut.pl


2/4 Roślinne litografie

Z cyklem gościnnych warsztatów w Poznaniu i w innych miastach Polski zawita Justyna Mazur z pracowni grafiki warsztatowej Litograf. Za zajęciach poznacie technikę druku bezpośrednio z roślin oraz specyfikę pracy z prasą graficzną. Efekt? Unikatowe, autorskie grafiki, dzięki którym piękno natury zobaczymy czarno na białym.

Organizator: Pracownia grafiki warsztatowej Litograf
litograf-justynamazur.pl

kwiatowy żyrandol jak zrobić - warsztaty Gdańsk
kwiatowy żyrandol jak zrobić - halo warsztaty bez plastiku
Od góry: prace z warsztatów drukowania roślinami u Justyny Mazur, fot. Litograf - Justyna Mazur (zdjęcie po lewej), fot. Joanna Rytter (zdjęcie po prawe); tworzenie roślinnych żyrandoli z Halo warsztaty bez plastiku, fot. Daria Szczygieł


3/4 Kwiatowy żyrandol i witraż z płatków oraz ziół

Miłośnikom eksplorowania trendów i eksperymentowania z nową formą dekoracji do wnętrz polecamy dwie ciekawostki. Z dziewczynami z HALO warsztaty bez plastiku, o których wspominaliśmy w zestawieniu warsztatów rzemieślniczych, będziecie mieć okazję stworzenia roślinnych żyrandoli. To pachnące instalacje, sprawdzające się jako ozdoba w oknie, nad stołem i pod sufitem. Na warsztacie z Laa Loba z kolorowych płatków, ziół i zielonych łodyżek będziecie mogli ułożyć własną kompozycję i uwiecznić ją w... kwiatowym witrażu.

Co ciekawe, każdą z tych dekoracji, będziecie mogli cieszyć się długo po ich stworzeniu. Kwiaty w żyradolu można wymieniać, a wzory witraży przygotowane są z suszonych roślin.

Roślinny żyrandol - organiztor: HALO warsztaty bez plastiku
fb.com/HALO-warsztaty-bez-plastiku-345649739337227

Kwiatowe witraże - organiztor: Laa Loba
www.laaloba.com


4/4 Bukiety w wazie ze Slou

Jeśli mieszkacie w Warszawie, wybierzcie się do przestrzeni artystyczno-kreatywnej Slou na Saskiej Kępie. W gamie tutejszych warsztatów rękodzielniczych kolejna, ciekawa wariacja na temat florystyki, czyli układanie kompozycji kwiatowych w wazie.

Organizator: Slou
slou.pl

 

Las w słoiku, kokedama i obrazy z mchu


1/2 Kokedama z Madeleine Orchid

Słyszeliście już o kokedamie, czyli wiszących ogrodach? Pomysł na taką ekspozycję roślin przywędrował do nas z Japonii i w dosłownym tłumaczeniu oznacza kule z mchu (z jap. koke – mech, tama – kula). Stworzenie ozdoby, zawieszonej na sznurku, w której rośną kwiaty, nie jest trudne. W poszukiwaniu orientalnych inspiracji wybierzcie się na warsztaty Magdaleny z Madeleine Orchid, która uczy też hodowli storczyków oraz tworzenia wianków i lasów w słoiku. Swoje warsztaty często przygotowuje we współpracy z Ogrodem Botanicznym w Warszawie.

Organizator: Madeleine Orchid
madeleineorchid.pl

kokedama co to warsztaty
las w słoiku warsztaty w nature concept
las w słoiku jak zrobić
Od góry: kokedama, czyli wiszące obrazy, fot. Shutterstock; warsztaty i prace Nature Concept, fot. natureconcept.pl


3/3 Donice w makramowych kwietnikach

Jeśli mowa o wiszących ozdobach roślinnych, nie można nie wspomnieć o makramowych kwietnikach. To specjalizacja Wiktorii z Projektu Makramy, która przekonuje, że w przypadku przygotowania dekoracji z bawełnianego sznurka możemy mówić o nieskończonym potencjale. Wszystko za sprawą splotów, w których można przebierać podczas projektowania i tworzenia swojego wymarzonego kwietnika. Więcej o makramach przeczytasz w naszym zestawieniu warsztatów rzemieślniczych.

Organizator: Projekt Makramy
facebook.com/projektmakramy

makramowe kwietniki - projekt makramy
warsztaty makramowe z projekt makramy
fot. Projekt Makramy


2/2 Nature Concept: las w słoiku

Podobną ofertę ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia miniaturowych lasów znajdziecie we Wrocławiu, gdzie swoją siedzibę ma pracownia i sklep Nature Concept. Zamiłowanie do roślin ujęte jest tu w bardzo nowoczesny i przemyślany sposób. Sklep koncepcyjny oprócz warsztatów obsługuje również eventy i realizuje roślinne projekty dla hoteli, restauracji i biur. Jego częścią jest też roślinny azyl. Pracownicy Nature Concept przyjmą każdą niechcianą roślinę, aby ją odratować i przekazać chętnym. Zyski przeznaczane są na schronisko dla zwierząt. Szanujmy rośliny!

Organizator: Nature Concept
natureconcept.pl

 

Bogactwo roślin, czyli ziołolecznictwo i kosmetyki naturalne


1/4 Roślinne Porady: miejskie rośliny – jak je wykorzystać?

Przy okazji tematu roślin, nie można nie wspomnieć o kultowych już Roślinnych Poradach. Sebastian Kulin, autor bloga i książki o tym tytule, o uprawie roślin domowych wie chyba wszystko (tę wiedzę uzupełnia pięknymi zdjęciami). Teraz, na warsztatach w różnych miastach Polski opowiada o nietypowym wykorzystaniu darów natury. Co można zrobić z roślinami zebranymi w mieście? Czy to bezpieczne i zdrowe? Jak rozpoznawać rośliny i być pewnym, co zbieramy? Tego wszystkiego dowiedzie się na wykładach Sebastiana. Co dla opornych, którzy nadal twierdzą, że nie mają „ręki do kwiatów”? Koniecznie sprawdźcie ofertę warsztatową Roślinnych Porad. Znajdziecie coś dedykowanego dla was.

Roślinne Porady
roslinneporady.pl


2/4 Wykłady w Pijalni Ziół Dary Natury

Zioła poprawiają odporność, pomagają w walce z pasożytami, łagodzą kobiece dolegliwości – to zaledwie trzy przykłady w morzu zastosowań roślin. Tych tematów dotyczyły wykłady na temat ziołolecznictwa, które cyklicznie organizuje Pijalnia Ziół Dary Natury w Warszawie. Nowe spotkania pojawiają się tu jak grzyby po deszczu. Warto je śledzić, jeśli chcecie stworzyć własną domową apteczkę pełną ziół, tworzyć własne mieszanki ziołowych herbat lub po prostu miło spędzić czas przy filiżance zdrowego naparu. 

Pijalnia Ziół Dary Natury
darynatury.pl

Cieszymy się, że tak licznie nas odwiedzacie. Miłe słowa i uśmiechy napędzają nas do wymyślania kolejnych pyszności. Dla...

Opublikowany przez Pijalnia Ziół Dary Natury Piątek, 18 stycznia 2019


3/4 Naturalne mydła, szampony i kremy w Natura Rzeczy

Ze świata ziół i roślin przenosimy się do świata kosmetyków naturalnych i do przestrzeni Natura Rzeczy we Wrocławiu. To sklep, galeria i przestrzeń kreatywna w jednym. Wszystko tu kręci się wokół natury – zarówno dostępny tu do kupienia design, jak i oczywiście warsztaty. Ich gama jest niezwykle szeroka, ale my skupiliśmy się na produkcji naturalnych kosmetyków. W Naturze Rzeczy nauczycie się wytwarzać własne, naturalne kremy, mydła i szampony. Warsztaty kosmetyczne można połączyć w pakiet 3w1.

Organizator: Natura Rzeczy
natura-rzeczy.pl


4/4 Naturalnie Naturalni: zrób sobie kosmetyk!

Jeśli nie mieszkacie we Wrocławiu, wypatrujcie okazji do stworzenia naturalnych kosmetyków w swoim mieście albo w jego okolicach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkacie u siebie podróżujący ze swoimi warsztatami duet Naturalnie Naturalni. Z ich wiedzy można skorzystać również online w ramach e-kursów. W ofercie nie tylko kosmetyki, ale i nauka przygotowywania naturalnych środków do sprzątania.

Organizator: Naturalnie Naturalni
naturalnienaturalni.pl

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco