werandcountry.pl weranda.pl
  • Od kuchni
  • Dzieje się

Lodówka - nowa lodziarnia w sercu Wrocławia

autor: Weranda Weekend

Na wrocławskim rynku, w samym centrum miasta, powstała kawiarnio-lodziarnia o wyjątkowym wnętrzu. Gdyby smaki i fakturę lodów w kulkach można było przetłumaczyć na jezyk projektowania wnętrz, całość wyglądałaby właśnie tak!

 

Lody na okrągło

We wrocławskiej „Lodówce” najważniejsze są lody! Apetyczne lodowe kulki w różnych smakach były inspiracją dla autorki projektu wnętrza lodziarnio-kawiarni, Agnieszki Musiał z Musiał Studio. Motywem przewodnim wystroju są tu więc obłe, delikatne kształty, nasycone kolory i aksamitne wykończenie. Całość w spójnej, minimalistycznej formie, idealnie wpisuje się w niewielkie wnętrze i stanowi tło dla tutejszych deserów.

Lodówka - rynek 25
lodówka we wrocławiu

 

Pistacja i malina

Lokal podzielony jest na dwie sale. W obu dominuje kontrast kolorów. Podłoga, bar z neonem w kształcie nazwy lokalu oraz ściany są białe. Dalej kolor malinowy kontrastuje z ciemną, butelkową zielenią, którą uzupełnia pistacjowy odcień. Wspólnym mianownikiem jest najbardziej efektywna częśc wystroju, czyli sufit. Tworzą go efektowne półkolumny w kolorze Living Coral, uznanym za Instytut Pantone kolorem tego roku. Całość uzupełniają dodatki – kuliste lampy i kinkiety ze złotym wykończeniem.

wystrój wnętrz wrocław
wrocław lodówka menu
fot. Musiał Studio

Do lodziarnio-kawiarni „Lodówka” w sezonie wakacyjnym możecie wpaść przede wszystkim na lody. W lokalu znajdziecie również napoje oraz desery, jednak mimo kontaktu z właścicielami, nie udało nam się uzyskać dokładnych informacji o menu.

Kontakt

Lodówka
ul. Rynek 25
Wrocław

Zostań z nami

Bądź na bieżąco