werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Wrocław z prestiżowym tytułem European Best Destination 2018

autor: Amelia Safader

Ten prestiżowy tytuł nadawany jest za rozwój kultury i turystyki. W tym roku dwadzieścia europejskich miast, w tym także Wrocław, walczyło o nagrodę. Udało się i to właśnie stolica Dolnego Śląska zdobyła tytuł European Best Destination 2018!

Wrocław to miasto kultury i sztuki oraz ważna pozycja na mapie Polski. Od tego roku będzie promowany
w całej Europie, a to za sprawą międzynarodowego konkursu European Best Destination 2018. Stolica Dolnego Śląska wygrała zostawiając za sobą konkurentów m.in. Lizbonę, Paryż, Wiedeń i Ateny. Polski kandydat otrzymał głosy ze 146 krajów. Wygrana świadczy, że Wrocław wpisał się na listę najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy.

fot. Shutterstock

Międzynarodowy konkurs European Best Destination zajmuje się promocją kultury i turystyki
w Europie
. Nagroda przyznawana jest co roku, a w rywalizacji bierze udział 20 miast. Wygrana jest więc
dla danego miasta i państwa dużą nobilitacją. Stwierdzono, że Wrocław w ostatnich czasach mocno się rozwinął. Organizacja dużych imprez takich jak Europejska Stolica Kultury 2016 czy World Games 2017 opłaciło się i udowodniło, że polskie miasto jest godne zaszczytnego tytułu. Rocznie odwiedza go od 4
do 5 milionów turystów co również miało wpływ na wygraną.

A co tytuł oznacza dla samego Wrocławia? Na pewno zwiększy się zainteresowaniem miastem, a co za tym idzie przybędzie turystów. Jeśli wybieracie się do Wrocławia radzimy od razu zarezerwować kilka weekendów, jeden nie wystarczy by odwiedzić wszystkie atrakcje, jak Hydropolis, Oceanarium, czy Narodowe Forum Muzyki. Jeśli zgłodniejecie wpadnijcie do bistro Dinette, na wino polecamy Ok Winebar.

Zostań z nami

Bądź na bieżąco