werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się
  • Europa

Popcorn Beach na Fuertaventurze

autor: Amelia Safader

To bajkowa hiszpańska plaża zaskoczyła już wielu podróżników, którzy szukają malowniczych i nietypowych zakątków świata.

To tutaj podobno znajdują się najpiękniejsze plaże na Atlantyku. Złoty miękki piasek przyciąga wielu turystów. Jednak jedna plaża Fuerteventury wyróżnia się na tle innych i mimo niedogodności jakie czekają tam na turystów, jest jedną z najbardziej popularnych.

Kamienista plaża w Corralejo ma ogromną rzeszę fanów, a wszystko za sprawą małych, białych kamieni, które zastępują piasek i do złudzenia przypominają... popcorn!

„Popcorn” , którym wyścielona jest linia brzegowa hiszpańskiej wyspy to w rzeczywistości biały koral o nieregularnych kształtach wyrzucany przez wodę. Mieszkańcy nie przypuszczali, że akurat ta plaża stanie się główną atrakcją, ponieważ kamienisty brzeg nie jest wygodny do odpoczynku.

Jednak chęć zrobienia sobie zdjęcia z kinowym przysmakiem i zobaczenie na własne oczy tego niesamowitego zjawiska jest większa niż drobne niewygody i przyciąga uśmiechniętych turystów z aparatami i telefonami w dłoniach.

Dowiedzcie się więcej: Fuertevetura: Wyspa jak wulkan gorąca

reklama

Lokalizacja

reklama

Polecamy

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco