werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Dzieje się
  • Na zakupach

Gdańsk: POKÓJ Art Design Store

autor: Weranda Weekend

Przy filiżance kawy poznacie tutaj inspirujących ludzi, kupicie sztukę i dobry design. Ale Pokój to więcej niż sklep. W budynku Brabanku na styku Starego Miasta i Stoczni Gdańskiej są także pracownie i miejsce warsztatów twórczych.


Sklep, który nie wygląda jak sklep. Przypomina pokój, a raczej pokoje, w których są zarówno meble po babci, jak i te zgodne z najnowszymi trendami. Design spotyka się ze sztuką, współczesne projekty z rzeczami po pięknych renowacjach, drewno z tkaniną, grafika z ceramiką, a ludzie z inspiracjami. 

Wnętrze POKOJU podzielono na strefy: sypialnię, salon i garderobę (w której przymierzycie ubrania vintage). Kupicie też pościel, dywany, ceramikę, naturalne kosmetyki oraz wallart, czyli to, co ozdobi wasze ściany. W tym przypadku będę to m.in. prace artystów: Martyny Wędzickiej-Obuchowicz, Zuzanny Gadomskiej, Grzegorza Zająca i Magdy Danaj – rysowniczki, ilustratorki, współwłaścicielki concept store’u. I jak w mieszkaniu, wszędzie towarzyszą Wam ulubione rośliny.

Gdańsk Art Design Store
Gdańsk POKÓJ Art Design Store
sklep z meblami gdańsk
sklep z designem Gdańsk

Właścicielki, czyli Magda Danaj (porysunki.com) i Michalina Unterschuetz (storypeople.pl) mają tutaj swoje pracownie, w których realizują indywidualne projekty. Przestrzeń warsztatowo-pracownicza tylko w niewielkim stopniu jest oddzielona od sklepu. POKÓJ to także strefa spotkań, warsztatów twórczych i rozmów z ludźmi, których łączą podobne pasje.

Mamy różne potrzeby, ale jeden cel. Zawsze robić to, co nas uszczęśliwia. Nie iść na kompromisy. Ufamy swoim wyborom i gustom. Robimy tak, żeby to nam się podobało, bo wiemy, że takich jak my jest więcej. Otwierając sklep z rzeczami do wnętrz, spełniłyśmy jedno ze swoich marzeń – mówią zgodnie Magda i Michalina. Obie lubią zatrzymywać się o poranku nad brzegiem Motławy, by obserwować statki wolno płynące po rzece, potem biorą kilka rześkich oddechów i zaczynają kolejny dzień w sklepopracowni.

concept store gdańsk
POKÓJ Art Design Store
polski design Gdańsk
POKÓJ Art Design Store w Gdańsku
sklepy z designem w gdańsku
zdjęcia: Dominik Kulaszewicz

POKÓJ Art Design Store znajduje się w Gdańsku, w budynku Brabanku na styku Starego Miasta i Stoczni Gdańskiej. "Bragebank" to historyczne określenie urządzenia służącego do naprawy kadłubów statków. Przed wiekami funkcjonowała tu stocznia remontowa, dzisiaj pozostała nazwa. Oprócz concept store’u, mieszczą się tutaj modne restauracje, kawiarnie, winiarnie, sklepy, studio tatuażu oraz studio projektowe.

Kontakt

POKÓJ Art Design Store
ul. Stara Stocznia 6/1
80-862 Gdańsk
budynek Brabank
pokoj-store.pl
hello@pokoj-store.pl
tel +48 661 703 013

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco