werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Od kuchni
  • Od kuchni

Warszawa: Restauracja Opasły Tom w starej księgarni

autor: Amelia Safader

Kultowy Opasły Tom wraca po przerwie. W nowym miejscu na Wierzbowej w Warszawie zjecie jak zwykle dobre, uczciwe jedzenie przygotowane z pasją. Teraz restaurację tworzą cztery wyjątkowe kobiety, które połączyła miłość do jedzenia.

Menadżerka Olga Kręglicka, szefowa kuchni Flavia Borawska, wizytująca Maria Przybyszewska oraz sommalierka Natalia Stankiewicz, która udowadnia, że kobiety winem potrafią zachwycać się tak samo jak mężczyźni. Wszystkie dziewczyny doświadczenie zdobywały za granicą, w prestiżowych miejscach. W restauracji tworzą luźną atmosferę, ale też dużo wymagają od siebie samych. To wszystko przekłada się na jakość obsługi i serwowane smakołyki.

opasły tom wierzbowa
opasły tom restauracja warszawa

Restauracja niegdyś mieściła się przy tul. Foksal w starej księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego. Obecnie na ulicy Wierzbowej goście mają więc okazję pysznie zjeść i poczytać, bo w tym miejscu wypada to robić przy jedzeniu. Przed wojną mieściła się tu znana restauracja Oaza, w której organizowane były kabarety i densingi. Teraz zawitał tu powiew nowości z autorską kuchnią tworzoną od serca i prostym, ale eleganckim wnętrzem.

Zjecie tu wyjątkowe, a zarazem proste dania. Szefowa kuchni Flavia Borawska z dyplomem londyńskiej szkoły Le Cordon Bleu imponuje wiedzą i miłością do gotowania. Doświadczenie zdobywała w retauracjach florenckich i londyńskich, między innymi Brunswick House. W Opasłym Tomie tworzy kuchnię autorską, ale mimo wszystko polską. Przystawki, a w wśród nich np. rozpływający się w ustach seler pieczony w soli, śledź opalany czy Consommé borowikowe z pierogami z kaszy jęczmiennej i grzybami.

opasły tom menu
opasły tom dania
fot. materiały prasowe

Aktualnie danie główne to m.in. schab z dzika w towarzystwie puree ziemniaczanego z musztardą i cykorii w maśle. Fani pierogów będą mieli okazję spróbować tych z sandaczem i porem, oblane sosem maślanym i posypane skórką cytrynową, a wegetarianie warzywa korzeniowe z duszonymi pomidorami, domową harissą i kolendrą.

W karcie znajdziecie też menu degustacyjne Flavii oraz Marii w wersji wegańskiej.

Kontakt

Restauracja Opasły Tom
ul. Wierzbowa 9
00-094 Warszawa
kregliccy.pl/opaslytom
reklama

Lokalizacja

reklama

Polecamy

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco