werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Od kuchni
  • Restauracje

Restauracja Forty – nowe miejsce w historycznej przestrzeni

opracowanie: Patrycja Fleiszer

Dizajneskie wnętrze z okrągłym barem, świeże produkty od lokalnych dostawców i imponująca karta win. Tak w skrócie można by opisać Restaurację Forty.

Na warszawskim Mokotowie, przy Racławickiej powstało nowe miejsce. Katarzyny Błońska i Tomasz Czudowski – właściciele znanej warszawskiej restautacji Ale wino! wraz z Grupą White Stone, dwukrotnymi zdobywcami tytułu Bib Gourmand Przewodnika Michelin, wspólnie stworzyli gastronomiczny koncept w dawnym Forcie Mokotów. 

Restauracja Forty to miejsce, gdzie wyśmienita kuchnia łączy się z niepowtarzalnym designem, a biznes z kulturą i sztuką. A wszystko to ulukowane zostało na ponad 270 mkw. odrestaurowanego budynku z czerwonej cegły, w którego podziemiach mieści się Galeria Fotografii. 

W projkecie zachowano charakterystyczne elementy architektury, takie jak czerwona cegła i podłoga w szachownicę, a wyposażenie – od mebli po ceramikę – to w ogromnej mierze ręczna praca twórców i rzemieślników z Polski.

fort mokotów restauracja
fort mokotów
restauracje mokotów
fort mokotów warszawa
Wnętrze restauracji nawiązuje do historycznej architektury wojskowych zabudowań.

Restauracja Forty zachwyca nie tylko architekturą. W końcu wybieramy się tam głównie dla zawartości menu. A karta zabiera w podróż dookoła świata – w restauracji króluje kuchnia międzynarodowa, inspirowana smakami od Meksyku przez Włochy, Polskę, a nawet Bliski i Daleki Wschód.

Wśród przystawek znajdziemy: tatar wołowy z emulsją estragonową, pączek z wątróbką drobiową i pigwą oraz śledź z emulsją z podwędzanej cebuli. Dania główne to, między innymi: cały kurczak zagrodowy, sandacz z fasolą i mulami, a także domowe pappardelle z kozim serem. 

Nad wszystkim czuwa szef kuchni Daniel Uliczny. Równie bogato prezentuje się karta win licząca aż 150 pozycji. Przy jej tworzeniu uczestniczył jeden z najbardziej znanych sommelierów na świecie, Piotr Pietras. 

W tygodniu warto wpaść do Restauracji Forty na biznesowy lunch w przyjaznej cenie 28 złotych. 

 

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe

Kontakt

Restauracja Forty
Telefon: 739 033 055
www.restauracjaforty.pl
reklama

Lokalizacja

reklama

Polecamy

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco