werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • W hotelu

Robert De Niro z przyjaciółmi otworzą w Warszawie hotel i słynną restaurację Nobu

autor: Weranda Weekend

Nobu Hospitality, to światowa marka znana z lifestylowych hoteli i oryginalnych restauracji, założona przez słynnego aktora i jego wspólników – producenta filmowego i cenionego szefa kuchni. Nowy, pięciogwiazdkowy hotel powstanie w miejscu dotychczasowego Hotelu Rialto, którego właścicielem jest Tacit Investment – uznany inwestor na rynku nieruchomości premium.

Historia marki Nobu zaczęła się pod koniec lat 80. w Los Angeles, kiedy Robert De Niro wszedł do restauracji należącej do szefa kuchni Nobu Matsuhisy. Kilka lat później, wraz z producentem filmowym Meirem Teperem, otworzyli swoją pierwszą Restaurację Nobu na Manhattanie. Lokale oferujące wykwintne dania kuchni japońskiej w nowym wydaniu, szybko zyskały uznanie nie tylko wśród największych gwiazd Hollywood, ale także klientów na całym świecie. Dziś, 40 Restauracji Nobu na 5 kontynentach odwiedza 3 miliony gości rocznie. Powstanie hoteli Nobu, które od lat są odzwierciedleniem bezpretensjonalnej elegancji i oryginalnego wzornictwa, było więc naturalnym krokiem.

hotel warszawa centrum
hotel warszawa pokoje
hotel warszawa restauracja
hotel warszawa hol
fot. materiały prasowe

Jedyny Hotel Nobu w naszej części Europy zastąpi dotychczasowy Hotel Rialto, który jest właśnie rozbudowywany. Doskonale wpisze się w otoczenie, odzwierciedlając zmieniającą się architekturę Warszawy. Będzie to pierwszy na rynku hotel lifestylowy, a jego istotny element to nowa część powstająca przy ulicy Wilczej, zaprojektowana przez uznaną polską pracownię Medusa Group. Ci sami architekci wraz z kalifornijskim studiem PCH, tworzą projekt wnętrz hotelu.

Obiekt będzie miał 120 pokoi, przestrzenne sale dedykowane eventom i wydarzeniom biznesowym, strefę fitness oraz cieszącą się uznaniem, markową Restaurację Nobu. Pierwsi goście Restauracji i Hotelu Nobu w Warszawie skorzystają z usług już na początku 2020 roku.

 

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco