werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Sprawdzone miejsca
  • Muzea

Warszawa: Otworzyło się Muzeum Polskiej Wódki

autor: Angelika Zdankiewicz-Staniszkis

Ten wysokoprocentowy trunek ma swoją renomę, tak dużą, że na warszawskiej Pradze otworzyło się właśnie Muzeum Polskiej Wódki. Poznacie tu wielowiekową historię i tradycję wysokoprocentowego trunku made in Poland.

To jedyne w Polsce, a nawet na świecie muzeum poświęcone w całości naszemu narodowemu trunkowi. Powstało na terenie rewitalizowanego Centrum Praskiego Koneser, przy Placu Konesera 1, w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji. Trudno o lepszą lokalizację, kiedyś była tu Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”, w której zostały opracowane receptury i rozpoczęła się produkcja znanych do dziś Polskich Wódek. W trakcie godzinnej wycieczki poznacie jej historię od dawnych czasów aż po dziś dzień.

W Muzeum znajdziecie pięć galerii tematycznych oraz salę kinową. Wycieczkę przez kilka wieków historii polskiego trunku rozpoczyna pokaz filmowy, dalej historię poznacie nie tylko ze zdjęć i tekstów, ale też nowoczesnych instalacji multimedialnych.

Multimedialne wystawy w Muzeum Polskiej Wódki; fot. materiały prasowe
Multimedialne wystawy w Muzeum Polskiej Wódki; fot. materiały prasowe
Multimedialne wystawy w Muzeum Polskiej Wódki; fot. materiały prasowe

W zabytkowym budynku znajduje się również Bar Akademii Wódki, miejsce do degustacji, odbywać się tu będą również warsztaty edukacyjne poświęcone zasadom serwowania Polskiej Wódki i łączenia jej z potrawami. Z kolei na trzecim i czwartym piętrze można skonsumować nabytą wiedzę i spróbować m.in. koktajli właśnie na bazie Polskiej Wódki.

W budynku Muzeum znajdziecie jeszcze czynne 24h na dobę Bistro WuWu oraz restaurację ZONI. Na deser możecie wybrać się do Pijalni Czekolady Wedla.

Bar Akademii Wódki; fot. materiały prasowe

Muzeum Polskiej Wódki: WARTO WIEDZIEĆ

  • Muzeum jest otwarte 7 dni w tygodniu
  • Przeznaczone jest wyłącznie dla pełnoletnich odwiedzających.
  • Logo Muzeum zaprojektował ceniony artysta-grafik, Andrzej Pągowski

 

Kontakt

Muzeum Polskiej Wódki
Warszawa
Plac Konesera 1
muzeumpolskiejwodki.pl
GODZINY OTWARCIA:
Niedz. – Czw: 10.00 – 20.00
Pt. – Sob.: 11.00 – 21.00
CENY BILETÓW: 40 zł
Bilety można kupić w kasie lub na stronie www

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco