werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży

Ciekawe miejsca dla par w Krakowie

autor: Weranda Weekend

Kraków to miasto, które kryje w sobie wiele romantycznych miejsc idealnych na randkę. Należą do nich np. urokliwa kładka Ojca Bernatka, restauracja na statku, ogród botaniczny, Kopiec Kościuszki, liczne tarasy widokowe, jak i niezliczone klimatyczne kawiarenki rozsiane na terenie całego miasta.

Kraków to idealne miejsce np. na spontaniczny wyjazd weekendowy z ukochaną osobą. Z tej opcji można skorzystać także wtedy, gdy mieszka się na drugim końcu Polski – rozwiązaniem są loty Gdańsk – Kraków. Samoloty do Krakowa latają również z innych miast, np. Olsztyna, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa.

Kładka Ojca Bernatka

Kładka Ojca Bernatka to zdecydowanie jedno z najbardziej romantycznych miejsc w całym Krakowie. Jest to pieszo-rowerowy mostek na Wiśle łączący Kazimierz z Podgórzem. Kładka została wybudowana w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się most Podgórski. Miejsce stało się obowiązkowym punktem na mapie zakochanych, ponieważ właśnie tam, każdy może zawiesić kłódkę, np. z wygrawerowanymi inicjałami, zatrzasnąć jej zamek, a następnie kluczyk wrzucić do rzeki. Zgodnie z tradycją, od tego czasu miłość zakochanych trwać będzie wiecznie. Z tego względu na kładce wiszą przeróżne kłódki, a każdy, kto je tam zawiesza, wierzy, że przyniosą mu one szczęście w miłości.

Romantyczny rejs po Wiśle we dwoje

Odwiedzając Kraków we dwoje, można np. skorzystać z usług restauracji, która znajduje się na statku. Romantyczny rejs z kolacją to nie tylko miłe doznania wizualne, ale również gwarancja upragnionej prywatności oraz bajecznej atmosfery. Sunąc po tafli Wisły, można podziwiać przepiękne zabytki miasta z zupełnie nowej perspektywy. Nocne rejsy w Krakowie odbywają się na klasycznych statkach, ale również na klimatycznych katamaranach w romantycznych gondolach.

Tarasy widokowe

Kraków obfituje również w liczne punkty widokowe. To świetne miejsca na romantyczne spotkanie z drugą połówką, zwłaszcza wieczorową porą, gdy miasto wygląda zupełnie inaczej niż za dnia, a wciąż tętni życiem i kolorami. Najciekawsze punkty widokowe to np. Wieża Ratuszowa, Wieża Zygmuntowska oraz Wawel, Kopiec Piłsudskiego, Zamek w Przegorzałach oraz Kopiec Krakusa.

ogród botaniczny kraków
kładka ojca bernatka
most zakochanych
kazimierz kraków
Na zdjęciach: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kładka Ojca Bernatka, restauracja na Kazimierzu.

Kopiec Kościuszki dla zakochanych

Ciekawy miejscem dla par jest także Kopiec Kościuszki, obowiązkowe miejsce na turystycznej mapie każdego odwiedzającego Kraków. Okolice krakowskich błoni to teren, który bardzo często wybierają pary młode na romantyczną sesję ślubną. Kopiec usytuowany jest w zachodniej części miasta na Górze św. Bronisławy, w malowniczej dzielnicy Zwierzyniec. Z jego szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Krakowa, a także Beskidu Żywieckiego. Z obiektu widać między innymi krakowski Rynek Główny, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu, Bazylikę Mariacką. Bilet wstępu na Kopiec Kościuszki upoważnia również do wstępu na wszelkie dostępne wystawy w forcie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krakowski Ogród Botaniczny to bogactwo przepięknej roślinności, liczne szklarnie oraz muzealne ekspozycje. Jest zatem idealnym miejscem na romantyczny spacer z drugą połówką. Na terenie obiektu znajduje się Muzeum Ogrodu Botanicznego, którego cenne zbiory dotyczą dydaktycznej i naukowej działalności Uniwersytetu Jagiellońskiego, co w połączeniu ze stylową aranżacją jego wnętrza czyni z niego obowiązkowe miejsce na turystycznej mapie grodu Kraka. Ogród jest szczególnie urokliwy wiosną, jednak można go zwiedzać o każdej porze roku.

Przytulne restauracje i kawiarenki

Spacerując ulicami miasta, warto na chwilę przystanąć i schronić się we wnętrzu jednej z wielu urokliwych kawiarni. To idealne miejsce na odpoczynek i spędzenie miłych chwil razem w spokojnej i intymnej atmosferze. Ogromny wybór różnorodnych restauracji, kawiarni i pubów jest na terenie całego Starego Miasta, które pary najczęściej wybierają na romantyczne spacery. W Krakowie znajduje się również kilka restauracji, które ulokowane są na dachach wysokich budynków, dzięki czemu oprócz delektowania się wyśmienitym jedzeniem można dodatkowo podziwiać malowniczą panoramę miasta.

 

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcia: Shutterstock

Zostań z nami

Bądź na bieżąco