werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • Hotele i spa

Willa Wincent – nowe, stylowe miejsce w Gdyni

autor: Weranda Weekend

Willę Wincent wzniesiono w nadmorskiej dzielnicy Gdyni w 1929 roku z myślą o otwarciu pensjonatu, jednak dopiero teraz – na 90. urodziny budynku, po raz pierwszy przyjmuje gości. O jej wnętrza zadbali czołowi polscy projektanci, a indywidualną obsługę zapewnia konsjerż znający tajniki białego miasta.

W 2016 roku trzech gdyńskich przedsiębiorców, nieświadomych planów pierwotnej właścicielki, kupiło podupadającą kamienicę na rogu ulic Juliana Ejsmonda i Wincentego Pola. Z ksiąg wieczystych oraz archiwów wyłaniały się kolejne elementy historii Willi Leśnej (ulica Ejsmonda wcześniej nosiła nazwę Leśna).

Budynek willi Wincent, który powstał z inicjatywy Marii Kozierowskiej na rogu ówczesnych ulic Bocznej i Leśnej, miał pełnić funkcję pokoi gościnnych. Niestety wojna pokrzyżowała te plany, rozpoczynając burzliwy okres w historii kamienicy, która pełniła różne funkcje: od koszar po mieszkania kwaterowe w czasach PRL – mówi Kamila Kwiatoń, managerka.

Podczas Open House Gdynia 2018, kiedy pierwszy raz uchylono drzwi willi Wincent, okazało się, że Gdynianie są bardzo związani z tym miejscem. Przynosili zdjęcia, opowiadali historie od tych osobistych po ogólne miejskie ciekawostki np. o pierwszym gdyńskim ujęciu wody, które znajdowało się przy kamienicy.

willa wincent gdynia
noclegi nad morzem gdynia
hotel willa wincent gdynia

Do pracy nad projektem zaproszono architektów Maćka Ryniewicza i Rafała Kaletowskiego, znanych m.in. z projektów wnętrz dla takich miejsc jak: Serio, Haos czy Fedde (zaliczonego przez Vogue do 8 najpiękniejszych restauracji w kraju). Inspirację stanowiły dla nich m.in. wystawa o narodzinach Gdyni w Muzeum Miasta, prostota i funkcjonalizm modernizmu oraz wzornictwo lat 30., które stanowiło natchnienie dla polskiego wzornictwa lat 50. i 60.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zrealizować wnętrza praktycznie bez sztucznych materiałów i imitacji. Odratowaliśmy oryginalną klatkę schodową, a większość elementów wystroju powstała na zamówienie, łącznie z takimi detalami jak parapety i progi z lastryko – mówi projektant Maciek Ryniewicz – Dzięki współpracy z Politurą pozyskaliśmy meble projektanta Edmunda Homy, w tym jedyny egzemplarz jego krzesła z rogami.

gdynia noclegi willa wincent
gdynia noclegi nad morzem
willa wincent butikowe hotele gdynia

Willa Wincent wyróżnia się nie tylko wystrojem, ale również domowym ciepłem, o które zadbali właściciele i projektanci, a kultywuje je obsługa oraz indywidualnym podejściem do gości. Gdynia jest znana z jakości życia i zadowolenia mieszkańców wspomina Kwiatoń – Chcemy naszym gościom zdradzać sekrety tego sukcesu. Dzięki funkcji konsjerża możemy do indywidualnych upodobań odwiedzających dopasowywać co warto w Trójmieście zwiedzić, czego doświadczyć, czy gdzie zjeść.

W budynku mieszczą się 24 pokoje –  od kompaktowych pokoi dla osób podróżujących w pojedynkę po apartamenty z prywatnym tarasem, z którego rozciąga się widok na zatokę.

gdynia hotele i noclegi  willa wincent
zdjęcia: PION Studio

Kontakt

Willa Wincent
ul. Wincentego Pola 33
81-433 Gdynia
woj. pomorskie
tel. 731 000 064
relaks@willawincent.pl
willawincent.pl
CENY
od 114 zł za pokój
od 143 zł za apartament

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco