werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • W hotelu
  • W podróży

Weekend w górach: najlepsze hotele spa medyczne na południu Polski

autor: Weranda Weekend

Pobyt w hotelu ze spa to dziś nie tylko zabiegi na twarz i ciało, masaże, jacuzzi i w sauna. Na mapie Polski jest coraz więcej ośrodków typu medi spa. W ich ofercie, oprócz relaksu, znajdziemy zabiegi rodem z kliniki zdrowotnej, np. konsultacje z lekarzem, rehabilitację, a nawet zabiegi chirurgii plastycznej. Tego typu miejsc najlepiej szukać na południu, gdzie tradycje uzdrowiskowe sięgają setek lat. Ich zaletą jest szeroka oferta balneologiczna, czyli taka, która obejmuje kąpiele zdrowotne.


1 / 7 Malinowy Dwór

Świeradów Zdrój jest uzdrowiskiem już od niemal 250 lat, dzięki wodzie radonowej, świerkowej i borowinowej. Tam też powstały dwa hotele medi spa. Pierwszym z nich jest Malinowy Dwór. To jeden z trzech hoteli sieci Malinowe Hotele, w którym można zażyć kąpieli w wodzie siarczkowej z odwiertu „Malina”. Zdrowotne kąpiele uzupełniają sauny i baseny (z krioterapią i hydromasażami, wodą źródlaną), a także zabiegi – krioterapia, kinezyterapia, fizykoterapia i masaż.

Atrakcją jest też tepidarium, czyli pokój relaksu, z którego można podziwiać piękną panoramę Pogórza Izerskiego i świerkowych lasów oraz zewnętrzne jacuzzi na tarasie czynnym przez cały rok. Jeśli więc, zastanawiacie się, co robić w weekend, ten kierunek będzie strzałem w dziesiątkę. Uwaga, część pokoi wychodzi na ulicę gdzie jest dość głośno, więc jeśli zależy nam na ciszy, warto zaznaczyć to przy rezerwacji.

2 / 7 Biały Kamień Hotel & Medi-SPA

W tym samym uzdrowisku wart uwagi jest też Biały Kamień Hotel & Medi-SPA, z okien którego roztacza się ładny widok na góry. Tu zabiegi również opierają się na leczniczych właśwościach wody i są wzbogacone o system Aktiv Water do jej wzbogacania (np. o jony srebra czy sole lecznicze), nie powodując alergii i podrażnień oczu oraz skóry. Wśród oferowanych terapii – jak chociażby ultradźwięki, magneto- i elektroterapia – hotel oferuje też haloterapie, czyli relaks z minitężnią solankową, 45 minut odpoczynku odpowiada trzem dniom pobytu na morzem.

Biały Kamień Hotel & Medi-SPA
pokój w spa Biały Kamień
Biały Kamień Hotel & Medi-SPA, fot. materiały prasowe

3 / 7 Hotel Żywiecki Medical Spa&Sport

Nieco dalej na południe, bo w Beskidzie, zaledwie 8 km od centrum zabytkowego miasta Żywiec i czystych wód Jeziora Żywieckiego mieści się Hotel Żywiecki Medical Spa&Sport. Jak wskazuje nazwa centrum specjalizuje się w fizjoterapii i odnowie biologicznej dla sportowców. Lleczenie dysfunkcji kręgosłupa, chorób zwyrodnieniowych oraz kontuzji i złamań, wspomagane są kinezyterapią i terapiami falą uderzeniową, mieśnie i stawy wspomagane są kąpielami w soli himalajskiej i okładami borowinowymi. Wiosną i latem piękna i cicha okolica sprzyja pieszym wycieczkom.

Hotel Żywiecki - cennik
Hotel Żywiecki Medical Spa&Sport, fot. materiały prasowe

4 / 7 Mazowsze Medi-SPA

Na dłuższe turnusy dla dorosłych i dzieci warto wybrać się do Beskidu Śląskiego. Tu – wbrew nazwie – można zatrzymać się w Mazowsze Medi-SPA. Ośrodek specjalizuje się m.in. w masażach oraz leczeniu dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów. Wśród zabiegów: terapia ultradźwiękami i laseroterapia. Dla pacjentów i osób aktywnych – zajęcia z ćwiczeniami manualnymi i sensomotorycznymi. Opornych do gimnastyki w basenie zachęci widok na góry.

5 / 7 Poziom 511

Nieco inny profil medi spa ma hotel Poziom 511, położony w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Tu relaksu warto poszukać na 20-metrowym basenie, w jacuzzi z hydromasażem albo w łaźni parowej i saunie przylegającej do naturalnej wapiennej skały. Oprócz tego terapie z pogranicza kosmetologii, dermatologii i medycyny estetycznej. Jeśli szukacie wyjątkowego spa w województwie śląskim, Poziom511 będzie wymarzonym wyborem.

hotel spa poziom 511
kompleks spa 511
Poziom 511, fot. materiały prasowe
Poziom 511, fot. materiały prasowe
Poziom 511, fot. materiały prasowe

6 / 7 Kopieniec Fizjo - Med & SPA

Kopieniec Fizjo - Med & SPA to kolejny ośrodek specjalizujący się w rehabilitacji. Zabiegi dobiera tu zespół Rafała Kota, byłego fizjoterapeuty polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. W ofercie fizykoterapia, kinezyterapia, krioterapia i terapia manualna, a do tego zabiegi odmładzające, masaże i sauna. Wszystko to w przepięknej, podhalańskiej wsi Murzasichle (10 km od Zakopanego).

Kopieniec Fizjo - Med & SPA, fot. materiały prasowe
Kopieniec Fizjo - Med & SPA, fot. materiały prasowe
Kopieniec Fizjo - Med & SPA, fot. materiały prasowe

7 / 7 Dwór Kombornia Hotel&Spa

W Dworze Kombornia Hotel&Spa (Beskid Niski) jest nie tylko zdrowo, ale też smacznie. Po terapiach leczenia bólu i dysfunkcji układu ruchu można wpaść na czekoladowy peeling, masaż belgijską czekoladą czy winne zabiegi na twarz do ChocoWine Spa.

Miłośnikom rytuałów pielęgnacyjnych spodoba się oferta masaży orientalnych np. samurajski masaż bambusowymi miotełkami, tajski masaż Wat-Po, który jest rodzajem pasywnej jogi czy ajurwedyjski Abhyanga, wykonywany przy użyciu ciepłego oleju w celu wyrównania energii. A wszystko to w odrestaurowanych wnętrzach dawnego majątku ziemiańskiego i w otoczeniu ogromnego parku. To jeden z lepiej zachowanych zespołów rezydencjonalnych na Podkarpaciu, dlatego świetnie nadaje się na weekend w spa we dwoje.

Dwór Kombornia zabiegi
masaż z czekoladą spa Kombornia
Dwór Kombornia Hotel&Spa, fot. materiały prasowe

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco