werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Od kuchni
  • Restauracje

UNDER – pierwsza w Europie restauracja pod wodą

autor: Amelia Safader

Jeśli chcielibyście lepiej poznać podwodny świat będziecie mieć okazję i to w nie byle jaki sposób, bo zajadając się przepysznymi daniami. Poznajcie pierwszą w Europie restaurację znajdującą się na dnie Morza Północnego.

Norwegia to kraj, który nie boi się wdrażać nietypowych projektów architektonicznych. W miejscowości Båly w południowej części państwa już w marcu otworzy się pierwsza w Europie podwodna restauracja. Restauracja UNDER jest projektem biura architektonicznego Snøhetta.

Projekt to betonowa forma zanurzona w wodzie na głębokości 5 m. Wejdziecie do niej na lądzie, a po zejściu w dół waszym oczom ukaże się niesamowity widok. Restauracja zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz wygląda imponująco.

restauracja under wnetrze
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Będąc w środku przeniesiecie się do podwodnego świata.  Wystrój przywodzi na myśl morską roślinność, a jedna ze ścian wykonana jest ze szkła, dzięki czemu podczas jedzenia będziecie mogli podziwiać podwodny świat. Miejsce jednorazowo pomieści setkę poszukiwaczy niezwykłych doznań. We wnętrzu znajdą się też drewniane meble i dodatki. Ważne będzie też oświetlenie, które podkreśli niesamowity klimat miejsca.

Lokal podzielono na trzy strefy: w pierwszej znajdować się będzie kuchnia, druga to sala restauracyjna, a trzecia mieszcząca się na antresoli spełniać będzie funkcję szatni i poczekalni. Restauracja zaprojektowana została tak, aby wytrzymała ogromny opór wody na tej głębokości. 

W menu znajdziecie oczywiście owoce morza, ryby i inne skarby morskiej toni takie jak wodorosty, ale też grzyby z norweskich lasów i inne lokalne specjały.

Zostań z nami

Bądź na bieżąco