werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Polska

W Gdańsku powstanie oceanarium na miarę wrocławskiego Afrykarium

autor: Weranda Weekend

W Nautilius Gdańsk, który powstanie tuż przy stadionie piłkarskim, będzie oceanarium, jaskinie 5D, egzotyczna laguna i masa innych atrakcji.

To na razie zapowiedzi i droga od koncepcji do realizacji jest jeszcze daleka, ale całość zapowiada się bardzo ciekawie. Tym bardziej, że za realizację odpowiada PFI Future, czyli ta sama firma, która zbudowała cieszące się popularnością Afrykarium we Wrocławiu (zobacz dlaczego jest takie wyjątkowe: Żar tropików – oceanarium we Wrocławiu). 

fot. Shutterstock

Nautilus Gdańsk zapowiada się na niezwykłe, multimedialne miejsce. W planach jest wspomniane oceanarium, w którym zobaczymy z stworzenia z Ameryki Południowej. Będzie część z fauną i florą amazońskiej dżungli oraz interaktywne jaskinie. Chętni wezmą udział w karmieniu pingwinów czy egzotycznych ptaków. Ciekawie brzmi pomysł laguny, czyli strefy z basenami, gdzie można będzie zażywać kąpieli słonecznych niezależnie od pogody przez cały rok. Częścią całego projektu ma być również fundacja, która zajmie się ochroną gatunków zagrożonych wyginięciem.

Pracuje startują pod koniec tego roku, całość ma być gotowa za cztery lata.
 

Zostań z nami

Bądź na bieżąco