werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Dzieje się

Pierwszy w Polsce holistyczny festiwal dla kobiet: joga, masaż, coaching, taniec i nie tylko

autor: Weranda Weekend

Wyjątkowy festiwal dla kobiet odbędzie się w lipcu i potrwa cztery dni. Wszystko to na łonie natury. W tym roku ruszamy do Doliny Baryczy! Warto, bo taką imprezę czekała nie jedna z nas. Nie chodzi ani o doskonalenie wyglądu, ani też o ten rodzaj wypoczynku, o którym zapomnimy zaraz po powrocie do codziennego pośpiechu. Tym razem zadbamy o siebie tak, by efektywnie odpoczywać i dbać o ciało również po powrocie do domu. Regularna praktyka zaowocuje na długo. Wszystko to w kobiecym kręgu, z kobiecą energią, siłą i odwagą.


Od biznesu przez tantrę po parenting

W programie festiwalu ponad setka rozmaitych zajęć skupionych wokół holistycznego podejścia do zdrowia (m.in. medycyna chińska, ajuwerda, aromaterapia i terapia czaszkowo-krzyżowa), edukacji i wsparcia okołoporodowego, seksualności, komunikacji bez przemocy oraz relacji ze sobą, ludźmi i światem. Zajęcia będą odbywać się w różnych formach, takich jak sesje indywidualne, zajęcia grupowe, warsztaty, wykłady, kręgi i ceremonie.

W gronie 90 prowadzących są m.in. Agata Dutkowska, założycielka Latającej Szkoły oferującej kursy kreatywnej przedsiębiorczości dla kobiet, a także ekspertka Natalia Grubizna, autorka najpopularniejszego polskiego bloga na temat sekspozytywnego stylu życia. Wśród zaproszonych gości zobaczymy również Zosię i Dawida Rzepeckich, specjalistów od miłości tantrycznej oraz Agnieszkę Stein, psycholożkę i autorytet parentingowy. Pełen program dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu.

festiwal jogi mama gathering
fot. Natalia Barton


Nie tylko dla mam

Festiwal został stworzony z myślą o współczesnych kobietach. – MAMA Gathering to miejsce i czas, w którym pomagamy kobietom odzyskać własną przestrzeń i balans, a także wymienić doświadczenia w gronie przeżywającym podobne perypetie. – mówi Marta Stoces, pomysłodawczyni festiwalu. Jednak program wydarzenia uwzględnia również zajęcia dla mężczyzn (PAPAzone) i dzieci (KIDSzone). – Zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od etapu w życiu, mamy z dziećmi lub bez, kobiety z partnerami lub solo. To festiwal otwarty dla wszystkich – dodaje Stoces.

mama gathering festiwal dla kobiet
fot. Sylwia Bukowicka

Na festiwalu m.in. joga, masaże, taniec i rozwój osobisty, a także zajęcia dotyczące kina i muzyki.


Zero waste, świadoma gastronomia i eko-targ

Mama Gathering to inicjatywa, która swoją ofertą odpowiada na bieżące trendy, w tym na dbałość o środowisko. Dlatego obejmuje naukę wytwarzania kosmetyków eko i metodą DIY, a także warsztaty zielarskie w duchu zero waste. Eksperci opowiedzą o zdrowym odżywianiu, a wegańskie dania będą serwowane w biokompostowalnych pojemnikach i naczyniach wielorazowego użytku. Na eko-targu będzie można również kupić produkty ręcznie robione i ekologiczne, a przy tym unikatowe.

Kontakt

MAMA Gathering Festival 2019
4–7 lipca 2019
Dolina Baryczy
Szczegóły i karnety: www.mamagathering.pl

Lokalizacja

Zostań z nami

Bądź na bieżąco