werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Gdzie na spacer w Warszawie: poznaj nieodkryte zakątki

autor: Amelia Safader

Warszawa ma wiele nieodkrytych zakątków, historycznych ciekawostek i faktów, o których nie mieliście okazji usłyszeć. Czy wiecie, że na warszawskiej stacji kolejowej można podziwiać mozaiki Wojciecha Fargota?

Jeśli nie, wybierzcie się na spacer „Polskie dworce bez tajemnic” podczas którego dowiecie się jakie tajemnice skrywają. Umożliwi to przewodnik, który zaprowadzi was w najciekawsze zakątki. Spacery po Warszawie z przewodnikiem odbywają się od czerwca do 25 sierpnia w godzinach:

  • 10:00 przy stacji Warszawa Ochota przy Alejach Jerozolimskich 58
  • 12:00 przy kasach dworca Warszawa Wschodnia.
spacer po warszawie pkp powiśle

Gdzie na nocny spacer w Warszawie

Stolica potrafi także straszyć! Jeśli lubicie dreszczyk emocji wybierzcie się 6 lipca na nocne zwiedzanie Warszawy, czyli straszny spacer po starówce. Usłyszycie historie i legendy, od których dostaniecie gęsiej skórki. Z tego powodu nie zabierajcie ze sobą dzieci i osób starszych. Dowiecie się np. czym były teatry anatomiczne, jakie średniowieczne tortury był najstraszniejsze oraz dlaczego księżna Anna nie chciała dopuścić do pogrzebu brata. Ale to nie wszystko, wpadnijcie i poznajcie inne przerażające opowieści.

  • 20:00 Plac Zamkowy przed bramą Zamku Królewskiego.

Na spacerach można też poznać romantyczną stronę Warszawy. W sobotę, 30 czerwca na Krakowskim Przedmieściu poznacie wiele miłosnych faktów m.in. historie o Casanovie, który pojedynkował się tu o tajemniczą kobietę. Dowiecie się również z kim miał romans Mikołaj Kopernik oraz dlaczego Jan Kiepura nie lubił się całować. 

  • 18:00 dzwonnica Kościoła Akademickiego św. Anny przy Placu Zamkowym

Inną propozycją jest darmowy spacer (także 30 czerwca, w sobotę) z Eugeniuszem Bodo – najbardziej eleganckim mężczyzną dawnej Warszawy i królem elegancji. Zdobywcą damskich serc oraz gwiazdą polskiego kina. Na spotkaniu przewodnik opowie o jego barwnym życiu i zdradzi sekret z jego codziennego życia, czyli...gdzie kupował krawaty.

  • 16:00 zbiórka pod adresem ul. Okólnik 2.
spacer po warszawie warszawskie filtry

Na koniec mamy jeszcze informację o dniach otwartych w Stacji Filtrów. 1 Lipca będziecie mieli też okazję odwiedzić to wyjątkowe, piękne miejsce, w którym zapoznacie się z procesem uzdatniania wody. Będziecie też mieć okazję zobaczyć wystawę w muzeum wodociągów oraz zwiedzić Zakład Filtrów Pospiesznych, gdzie kręcono serial „Czterdziestolatek”.

  • Spotkania odbywają się cyklicznie w każdą niedzielę, w lipcu i sierpniu, na ul. Koszykowej 81. Wstęp jest płatny. Koszt biletów to 15 zł normalny i 8 ulgowy.

Zostań z nami

Bądź na bieżąco