werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży

3 najciekawsze miejsca do życia w polskich górach

autor: Materiał partnera

Codzienne obcowanie z przyrodą pozytywnie wpływa na ogólne funkcjonowanie człowieka w świecie – zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie tętnicze oraz zapewnia prawidłową pracę serca. Przeprowadzka w góry jest zatem najlepszym wyborem dla osób przemęczonych pracą, których zdrowie psychiczne mocno podupadło.

Życie pośród okazałych szczytów to również codzienne rozkoszowanie się pięknem krajobrazów oraz możliwość spacerów wśród imponującej przyrody.Codzienne poranki z widokiem na niesamowite korony gór pozwalają pozytywnie zacząć dzień, z dala od zgiełku dużych miast. Ale gdzie w Polsce szukać najodpowiedniejszego miejsca do życia w takim krajobrazie?

1. Góry Pieprzowe w Sandomierzu

Chcąc przenieść swoje dotychczasowe miejskie życie w górskie krajobrazy, najlepiej zdecydować się na zamieszkanie pośród mniejszych szczytów, ponieważ zbyt duży kontrast środowiskowy może negatywnie wpłynąć na dokonaną zmianę. 

Najlepszym wyborem są niewątpliwie Korony Pieprzowe w Sandomierzu, które posiadają naprawdę imponującą przyrodę. Góry porasta roślinność stepowa, będąca prawdziwym fenomenem na skalę europejską. Góry Pieprzowe, potocznie zwane Pieprzówkami, są najstarszymi szczytami w Polsce i niewątpliwie jednymi z najbardziej malowniczych miejsc w regionie świętokrzyskim. Od 1979 roku stanowią rezerwat przyrody zbudowany ze skał wyglądem przypominającym pieprz – stąd też ich nazwa.

2. Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to pasmo górskie, które wyróżnia piętrowy układ roślinności. Monumentalne szczyty zamieszkują salamandry plamiste, głuszce, jastrzębie oraz pluszcze. Najwyższymi wzniesieniami są Babia Góra i Pilsko, na które prowadzą wyznaczone szlaki, usytuowane pośród malowniczej przyrody.

Beskid Żywiecki, ze względu na swój fantastyczny krajobraz, co roku odwiedza kilka tysięcy turystów z całego świata, gdyż szczyty stanowią prawdziwy fenomen wśród wszystkich pozostałych koron górskich. Ten teren szczególnie upodobali sobie Górnoślązacy, wpadający całymi rodzinami na odpoczynek, piesze wędrówki, wspinaczki, wyprawy rowerowe czy po prostu spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

najciekawsze miejsca w górach polskich
jak zamieszkać w górach

3. Tatry

Nazywane najpiękniejszymi polskimi górami nie bez powodu. To najwyższe szczyty w Polsce, najchętniej odwiedzane przez turystów. W tymże terenie mieści się także Tatrzański Park Narodowy oraz rezerwaty przyrody, gdzie można obejrzeć nietypowe okazy skalistej przyrody. Ten klimat szczególnie spodoba się fanom pieszych wędrówek, miłośnikom wspinaczki, czy fotografom, którzy codziennie zachwycą się miejscami, które mogą uwiecznić na kliszy lub w aparacie telefonu.

Pomoc profesjonalistów

Malowniczy krajobraz polskich gór sprawia, że mnóstwo osób decyduje się zakupić mieszkanie lub dom w tych okolicach, dlatego w sieci jest niezliczona liczba ofert sprzedaży, a wybór tej odpowiedniej nieruchomości może być poważnym wyzwaniem. Jeśli lubisz górskie tereny, sprawdź stronę obido, aby znaleźć mieszkanie w niedużej odległości od tych malowniczych terenów. 

Jeśli marzysz o szybkich wypadach na szczyt po pracy lub w weekend, koniecznie zapoznaj się z zamieszczonymi ofertami. Profesjonalni agenci nieruchomości umożliwią sprawne znalezienie mieszkania za sprawą wirtualnych spacerów. Wystarczy tylko określić swoje preferencje, a zespół doświadczonych ekspertów wybierze najlepiej dopasowane oferty, dzięki czemu podjęty zakup będzie świadomy. A ty będziesz mógł się cieszyć bliskością wspaniałych widoków i górskiej atmosfery.

Materiał Partnera: Obido.pl

Polecamy

Zostań z nami

Bądź na bieżąco