Coraz więcej osób, które szukają oszczędności lub nie lubią tłumów, planując swój urlop, decyduje się na wyjazd wakacyjny poza sezonem, a więc na przykład wiosną. O tej porze, w wielu krajach temperatury są iście wakacyjne i zachęcają do plażowania czy korzystania z uroków morza. Jednak nawet urlop w Polsce w okresie wiosennym może być bardzo udany. Gdzie warto wyjechać? Jakie są najpopularniejsze kierunki wakacyjne na wiosnę 2023? Podpowiadamy.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne na wiosnę 2023 w kraju

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne na wiosnę 2023 w naszym kraju dotyczą przede wszystkim obszarów górskich. Warto zobaczyć, jak przyroda budzi się do życia i pojawiają się pierwsze krokusy, a w wyższych partiach gór widoczne są jeszcze spore pokłady pokrywy lodowej i śniegu. Co roku Dolinę Chochołowską, Kalatówki i inne górskie tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego są odwiedzane właśnie wiosną przez tysiące turystów. 

Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumów, możemy wyjechać w Karkonosze lub Bieszczady, gdzie również można znaleźć wiele pięknych szlaków pozwalających obserwować budzącą się do życia przyrodę. Osoby, które nie lubią gór i zastanawiają się, gdzie wyjechać na wakacje wczesną wiosną w Polsce i za granicą? mogą zdecydować się na spędzenie urlopu nad morzem. O tej porze roku jednak warto postawić głównie na spacery nad brzegiem morza, ponieważ na plażowanie może być jeszcze zbyt chłodno. Wiosna to jednak idealny moment, aby zwiedzić najpiękniejsze polskie miasta i ich zabytki, a więc na przykład Kraków, Wrocław, Gdańsk, Warszawę czy Poznań.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne na wiosnę 2023 za granicą

Wiosna to doskonały czas również na wakacyjny wyjazd za granicę. Obecnie w biurach podróży możemy znaleźć szeroką ofertę różnych wycieczek. Dlatego z pewnością każdy znajdzie kierunek dostosowany do swoich potrzeb. Osoby, które chcą się opalać i wygrzewać na plaży, mogą wybrać się na przykład do Egiptu, gdzie średnia temperatura w maju wynosi blisko 30 stopni Celsjusza. 

Wiosna to doskonały czas, aby zwiedzić największe zabytki i najpiękniejsze miasta Europy, ponieważ zazwyczaj w tym czasie w większości miejsc temperatura jest już bardzo przyjemna, lecz nie jest zbyt gorąco, dzięki czemu bez problemu możemy zwiedzać interesujące nas obiekty przez cały dzień. Dodatkowo wiosną wszędzie jest znacznie mniej turystów niż w okresie letnim i obowiązują jeszcze niższe ceny niż w trakcie sezonu wysokiego. Warto więc wyjechać na przykład do Włoch, by zwiedzić Rzym, Mediolan czy Wenecję, a także do Francji, by zobaczyć piękne Lazurowe Wybrzeże w Nicei.

Materiał Partnera