werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • W podróży

Pływające sauny na Mazurach i Zalewie Zegrzyńskim

autor: Amelia Safader

W chłodne dni nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w saunie, jeśli dodamy do tego wspaniałe widoki na wodę – mamy przepis na relaks idealny. 

Na Mazurach na wszystkich miłośników saunowania czeka miła niespodzianka – sauna wzorowana na tych z Finlandii. Nie byłoby w tym jednak nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że sauna.. pływa po jeziorze. W trakcie seansu macie możliwość oglądania malowniczych krajobrazów i delikatnego, uspokajającego kołysania się na wodzie. 

pływająca sauna mazury

Pływająca Mazurska Sauna znajduje się w okolicach Giżycka (mazurskasauna.pl). Wykonana jest z drewna, metalu, kamienia i szkła. Pozwala to zachować pełne bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Naturalne materiały w kontakcie z wysoką temperaturą nie będą uwalniały szkodliwych substancji, które mogą uczulać. Piec stanowiący serce pomieszczenia opalany jest drewnem.

Sauna jednorazowo pomieści dwadzieścia osób, jednak ze względów bezpieczeństwa wprowadzono limit 12 osób, które mogą jednocześnie z niej korzystać. Od strony wejścia do sauny znajduje się wiata ze stolikami, przy których można napić się lub zjeść po seansie saunowym. Z tyłu znajdziecie taras słoneczny, który jednocześnie pełni funkcję pomostu. Możecie tu przycumować swój wodny pojazd, ponieważ sauna nie jest połączona z brzegiem, co zapewnia pełną intymność. Jeśli nie posiadacie własnej łódki, nie musicie się martwić, istnieje możliwość transportu motorówką z i na brzeg.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z saunowaniem mogą się tu dowiedzieć jak prawidłowo korzystać z sauny oraz jakie korzyści niesie ze sobą ta tradycja kojarzona z daleką Finlandią. Miłośnicy ceremonii saunowych bedą mogli oddać się „naparzaniu”  w stylu wschodnim lub „Aufgussowi" z pachnącymi olejkami. Istnieje też możliwość wynajęcia całego obiektu.

W sezonie jesienno-zimowo-wiosennym 2017/2018 statek Mazurska SAUNA jest przycumowany w porcie Rybaczówka” w Bogaczewie koło Giżycka.

pływająca sauna na mazurach
pływająca sauna giżycko
fot. Mazurska Sauna

Kolejnym miejsce, gdzie będziecie mogli cieszyć się pięknymi widokami podczas saunowania jest Zalew Zegrzyński, niedaleko Warszawy (have-fun.pl). Na tę saunę fińską pomysł zrodził się z miłości do spędzania czasu w otoczeniu wody. Jej właściciele najchętniej nie schodziliby na ląd, a do tego bardzo lubią saunowanie, postanowili więc połączyć obie te przyjemności.  

pływająca sauna koło warszawy
pływająca sauna koło warszawy
pływająca sauna zalew zegrzyński
fot. Sauna Have Fun Zalew Zegrzyński

Sauna zyskuje coraz większą popularność, a osoby które raz ją odwiedziły – wracają. Chętnym do skorzystania z sauny, którzy nie dysponują własną łódką, by dopłynąć na miejsce, firma zapewni odbiór, a potem bezpieczne odstawienie na brzeg.
 

Zostań z nami

Bądź na bieżąco