werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Sprawdzone miejsca

Kraków: sekretny bar detektywistyczny

autor: Amelia Safader

Kuba Rozpruwacz i Hrabia Drakula grasują w Krakowie. Poznajcie miejsce, w którym możecie ich spotkać. Jak? Grając w barze BrainBurg.

Zostawcie komputer i weźcie ze sobą przyjaciół! W Krakowie przy ul. Szewskiej otworzyło się nietypowe miejsce. BrainBurg to bar z planszówkami i grami narracyjnymi o tematyce detektywistycznej – w jednym miejscu można przeżyć wiele tajemniczych przygód. Sprzyja temu ciemne, nieco mroczne wnętrze.

zdjęcie wnętrze

Wybiera się tu spośród licznych gier, a emocje podczas rozgrywki przypominają te z escape roomów
i najlepszych gier komputerowych. Gry oparte na narracji są prawdziwie intelektualną rozgrywką. Zależnie od tego jaką decyzję podejmiecie, tak zmieni się tok wydarzeń. Podczas gry wcielicie się w fikcyjne postacie. Wykorzystuje się też rzeczywiste dowody, dzięki czemu można poczuć się jak prawdziwy detektyw.

Rozgrywka prowadzona jest przez Mistrza Gry, który odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera i aktora. W strategicznym pojedynku macie okazje się z nim zmierzyć i przekonać kto pierwszy złapie Kubę Rozpruwacza, Drakulę lub zdobędzie panowanie nad żelaznym tronem (Gra o tron).

Oprócz gier narracyjnych jest też ogromny wybór planszówek m.in. Monopoly, Watson&Holmes i wiele innych. Do nich też możecie zaprosić Mistrza Gry, który podniesie poprzeczkę i poziom adrenaliny.

Emocje ostudzi 25 rodzajów kraftowego piwa i cydru dostępnych w barze, a także przekąski takie jak zapiekanki czy pita z humussem.

Można tu przyjść z parą znajomych, ale też z 30 osobową grupą. Język, w którym mówią uczestnicy nie jest żadną przeszkodą, wystarczy poprosić o wersję angielską.

Kontakt

BrainBurg
Kraków
ul. Szewska 21, II piętro
brainburg.pl

Lokalizacja

Zostań z nami

Bądź na bieżąco