werandcountry.pl weranda.pl
  • Sprawdzone miejsca
  • Inne
  • Warsztaty

Centrum Edukacji Ekologicznej w Łazienkach Królewskich

autor: Amelia Safader

W Łazienkach Królewskich powstała inicjatywa, która łączy sztukę, historię i przyrodę. Centrum Edukacji Ekologicznej promuje ekologię oraz działania, które pozwolą chronić naturę i zachować ją dla przyszłych pokoleń.

Miejsce mieści się w przeszklonym pawilonie w Nowej Palmiarni i składa się z trzech stref. W strefie relaksacyjnej znajdziecie zieloną bibliotekę z pięknie ilustrowanymi książkami o zwierzętach, albumy przyrodnicze oraz książki dla namłodszych zachęcające do zainteresiwania się światem flory i fauny.

Podczas odwiedzin otaczać was będą rośliny z różnych części świata. Będziecie mogli zrelaksować się w wygodnych bujanych siedziskach gniazdach wykonanych z bazaltowej skały wulkanicznej. Ale to nie koniec atrakcji! Osoby lubiące aktywny wypoczynek będą miały możliwość pedałować na stacjonarnym rowerze jednocześnie ładując urządzenia mobilne.

łazienki królewskie warsztaty
warszawa łazienki królewskie centrum ekologii
fot. materiały prasowe

W centrum znajdziecie też strefę warsztatową. Są tutaj dwa duże stoły z materiałami i pomocami edukacyjnymi, które dają możliwość przeprowadzania doświadczeń oraz obserwacji przyrodniczych. Do dyspozycji gości są też mikroskopy, zestawy do sporządzania preparatów i prasy do suszenia roślin. Znajdziecie też audiodeskrypcje i mobilne audioguidy.

W strefie małego przyrodnika dzieciaki nie będą się nudzić. Dywan ze sztucznej trawy, pufy w kształcie pni drzew i bujaki z naturalnych tworzyw pozwolą aktywnie spędzić czas. Dzieci znajdą tu też ekologiczne układanki oraz zabawki wzorowane na skrzydlatych mieszkańcach ogrodów Łazienek Królewskich.

Na terenie centrum znajdują się też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W sezonie zimowym od października do kwietnia Centrum Edukacji Ekologicznej otwarte jest we wtorki i czwartki od godziny 10:00 – 15:00, wstęp wolny.

Kontakt

Centrum Edukacji Ekologicznej
Łazienki Królewskie
lazienki-krolewskie.pl

Zostań z nami

Bądź na bieżąco