werandcountry.pl weranda.pl
  • Od kuchni
  • Dzieje się

WuWu Bistro – smaki przedwojennej Warszawy w najlepszym wydaniu

autor: Beata Woźniak

Jak to się dzieje, że wzdychamy do smaku szarlotki, którą piekła nasza babcia przed laty? Marzymy o prawdziwym tatarze, pierogach ruskich i rosole, którego gotowanie było prawdziwym rytuałem? Kulinarne wspomnienia z dawnych czasów to jedna z inspiracji jesiennego menu WuWu Bistro.

Praski Koneser czyli dawna Wytwórnia Wódek Koneser to miejsce, które zabiera nas w podróż do przedwojennej Warszawy. To tam znajduje się WuWu Bistro z potrawami nawiązującymi do dawnych smaków. 

Jesienne menu WuWu opiera się sprawdzonych recepturach, z których powstały nowoczesne dania. Wszystkie przygotowane z najlepszych sezonowych produktów. W nowej karcie nie brakuje więc pachnących lasem szlachetnych grzybów, a dziczyzna zajmuje w niej miejsce honorowe. Oprócz policzków z dzika, spróbujecie bulionu z bażanta.

stek z polędwicy
policzki z dzika
podpłomyk z grzybami wuwu
śliwki na palonym maśle wuwu
wytwórnia wódek koneser
Znakomite jesienne menu WuWu: stek z polędwicy wołowej, policzki z dzika, podpłomyk z grzybami i kozim serem, oraz śliwki na palonym maśle z koglem-moglem.

Nowością jest smażony i „dociągany” w piecu stek z polędwicy wołowej, który w WuWu serwowany jest ze smażonymi grzybami – kurkami, borowikami i podgrzybkami – musztardowym purée, chipsami z jarmużu, konfiturą z mirabelki i sosem demi-glace. Idealną jesienną propozycją jest palona kapusta z rodzynkami, serem wędzonym Rita, bészamelem, truflą i gryką.

W wersji jesiennej występuje także uwielbiany przez wszystkich podpłomyk, który w jesiennej wersji podawany jest z grzybami, jarmużem i kozim serem. W karcie znajdziecie też pierogi ruskie z truflami i szalotką. Na deser WuWu zaserwuje Wam – śliwki na palonym maśle z koglem-moglem, śmietaną z Bobolic i siemieniem lnianym. Prawdziwy smak dawnej Warszawy!

W kuchni WuWu rządzi szefowa Adriana Marczewska. To ona szuka smaków i niezwykych produktów, których potencjał nie został jeszcze w pełni odkryty. Kiedy ostatnio jedliście cielęcy móżdżek, kacze języki, czy dzikie ryby?

Prosto do kuchni WuWu trafiają wyśmienita wołowina z Pniew, nabiał z małej mleczarni w Bobolicach, sery zagrodowe od prowadzących rodzinne firmy producentów z całego kraju, produkty od Nowickiego, warszawskie miody czy pstrągi z Zielenicy. 

WuWu Bistro zaprasza też wielbicieli trunków, w szczególności wódek, których w karcie jest niemal 100. Jesteście przecież w Koneserze!

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Kontakt

WuWu Bistro
Warszawa, Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 1
tel.: 22 355 30 02 www.wuwu.bar www.facebook.com/wuwubistro/

Zostań z nami

Bądź na bieżąco