werandcountry.pl weranda.pl
  • Od kuchni

Zielona Weranda - kwitnąca restauracja w Poznaniu

autor: Weranda Weekend
  • Poznań
  • Kuchnia europejska
  • Dania główne od 29 do 65 zł

Enklawa zieleni i dobrego smaku znajduje się kilka kroków od Starego Miasta w Poznaniu – to Zielona Weranda, kawiarnia i restauracja jakby żywcem wyjęta z „Alicji w Krainie Czarów”.

Już od progu przykuwa uwagę baśniowy wystrój Zielonej Werandy – wszędzie mnóstwo kwiatów. Można odnieść wrażenie, że nie trafiliśmy do restauracji, a do dobrze utrzymanego i zaprojektowanego z fantazją ogrodu. Nastrój budują także meble i bibeloty, wyszperane na targach staroci i zgrabnie wkomponowane w zieleń. Nieco fermentu do sielskiego klimatu wprowadzają industrialne elementy – to surowa cegła na ścianie czy metalowe elementy rur przebijające zza zieleni.

Zajrzyjmy do menu – zielono! Trudno spotkać miejsce z tak dużym wyborem sałat jak w poznańskiej restauracji: bawarska, portugalska, meksykańska, kolumbijska, kalifornijska, rzymska, hiszpańska, norweska, nicejska, węgierska, grecka, lazurowa czy toskańska (wszystkie dania w cenie 30 zł). Jeśli na stole pojawią się jeszcze polędwiczki w marynacie miodowo-czosnkowej z rodzynkami, sernik z brzoskwiniami i mus jogurtowy, to w centrum Poznania poczujemy niebo w gębie.

Co warto wiedzieć o Zielonej Werandzie?

  •  Zielona Weranda Caffe & Ristorante należy do Weranda Family, sieci poznańskich restauracji, którą tworzą: Weranda Caffe, Weranda Lunch & Wine, Weranda Catering & Events, Weranda Take Away.
  •  Warto zamówić: sałaty, z których słynie restauracja, domowe ciasta i desery, ekologiczny barszcz z buraczków, polędwiczki w marynacie miodowo-czosnkowej.
  • Komu się spodoba: śpiochom (śniadania podawane są do 13:00), łasuchom (desery!), zwolennikom kameralnej atmosfery, osobom poszukującym miejsca na pogaduszki w miłej atmosferze i estetom wyczulonym na piękno miejsca, w którym aktualnie przebywają.

Kontakt

Poznań, ul. Paderewskiego 7 tel. 61 851 32 90 www.werandafamily.com

Zostań z nami

Bądź na bieżąco