werandcountry.pl weranda.pl
  • Od kuchni
  • Restauracje

Krem - francuskie bistro w Warszawie

autor: Matylda Rosłaniec
  • Warszawa
  • Francuskie bistro
  • Ceny od 20 do 40 zł

Kameralne stylowe miejsce bije na głowę nie jeden francuski lokal. 

Maleńka, cicha uliczka w sercu Warszawy, o której przez lata prawie nikt nie pamiętał, zyskała nowe życie. Wszystko dzięki niewielkiej knajpce, nieśmiało wtapiającej się w szereg lokali użytkowych. Spożywczak, NFZ, rękawiczki, sklep ze skarpetkami i gdzieś pomiędzy wciśnięty KREM. Bez szyldu, jedynie z klasycznym logo na szybie. Po przekroczeniu progu wkraczamy do innego świata.

Oryginalna, kamienna posadzka, butelkowy welur, blady róż, lustra i nowoczesne obrazy. Wystrój Kremu robi piorunujące wrażenie i śmiało można to miejsce nazwać jednym z najładniejszych w Warszawie. Nic dziwnego, że od razu pokochały je tłumy, dlatego dla bezpieczeństwa lepiej zrobić rezerwację, szczególnie w weekendy. 

Od progu wita szczery uśmiech na twarzy Luca, właściciela, który przez lata prowadził na dolnym Mokotowie przytulne bistro Monsieur Leon. Wrażenie robi też zapach, bo pachnie tu obłędnie przede wszystkim przypieczoną skórką na chrupiącym chlebie i dojrzewającym francuskim serem (nie, nie śmierdzi, uprzedzając pytania sceptyków). 

Francuskie klasyki można tu przegryzać już od rana i nawet się nie zorientować kiedy zastanie nas wieczór. W takiej atmosferze łatwo wypaść z koła czasu. Porannego maślanego croissanta z malinową konfiturą i puszystyego omleta można wymienić na aromatyczną zupę cebulową i klasyczną Croque Madame w porze lunchu lub sycącą kanapkę z krwistym rostbefem. Spędzając wieczór w większym gronie koniecznie zamówcie talerze serów i wędlin, tylko miejcie się na baczności, by wasza przyjaźń nie ucierpiała w trakcie sprzeczki o kawałek twardego comte, owczego baskijskiego, głębokiego i nieco ziemistego cantal czy domowego pasztetu. 

Jest tylko jeden problem. Uparta spółdzielnia nie zgadza się na wydanie lokalowi koncesji na alkohol, ale płacąc niewielkie korkowe możecie rozlać do kieliszków przyniesione za pazuchą wino. Tylko czy to aby nie zaleta? 

Kontakt

Bistro Krem
Warszawa
ul. Śniadeckich 18
tel. 601 756 329

Zostań z nami

Bądź na bieżąco