werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Restauracje

Wes Anderson zaprasza do Bar Luce w Mediolanie

autor: Amelia Safader

Macie ochotę wypić kawę i przenieść się do świata filmu? W Mediolanie jest to możliwe – to właśnie tu powstała kawiarnia, której wnętrze zaprojektował sam Wes Anderson i utrzymał je w klimacie włoskiej kawiarni lat 50. i 60. oraz swoich filmów.

Mediolan to miasto mody i sztuki, nic więc dziwnego, że właśnie tu powstało miejsce, które ma szansę stać się kultowym i przyciągać miłośników sztuk pięknych. W Bar Luce przeniesiecie się do świata kinematografii, a to za sprawą wnętrza zaprojektowanego przez samego Wesa Anderson. Reżyser oddał w nim klimay mediolańskiej kawiarni lat 50 i 60. Bar Luce jest częścią Prada Foundation – instytucji zajmującej się sztuką współczesną i kulturą, wspieraną przez Miuccię Pradę i Patrizio Bertelli.

3
http://www.fondazioneprada.org/barluce/

Wes Anderson stworzył miejsce, w którym sam chciałby spędzać czas wolny i film jest tu motywem przewodnim. Kawiarnia zaprojektowana została ze scenograficznym zacięciem – każdy szczegół ma znaczenie, kolory ciast w przeszklonych gablotach, butelki z napojami oraz słoiki z cukierkami, wszystko jest dodatkowo elementem dekoracyjnym. Wnętrze jest przestronne i utrzymane w pastelowych barwach charakterystycznych dla scenografii produkcji reżysera, są też elementy z motywem jego filmów np. automat do gry ze Stevem Zissou.

2
zdjecia 2

W Bar Luce zjecie śniadanie, do wyboru macie kanapki i rogaliki. Spragnieni większej ilości słodyczy nie będą rozczarowani – są babeczki, torty, ciastka i desery, które będą idealnym dopełnieniem świeżo palonej włoskiej kawy. Możecie tu także przyjść na orzeźwiającego drinka, barmani przygotują koktajl, który będzie ucztą nie tylko dla podniebienia, ale też dla oczu.

Kontakt

Bar Luce
Largo Isarco, 2
20139 Milano, Włochy
fondazioneprada.org/barluce

Zostań z nami

Bądź na bieżąco