reklama
  • Dzieje się
  • Na zakupach

Śniadanie u Tiffaniego już nie tylko w filmie

autor: Amelia Safader

Tiffany & co wyznacza trendy nie tylko w jubilerstwie. Nowojorska marka otworzyła kawiarnie, w której nareszcie można zjeść śniadanie. A wszystko w otoczeniu pięknego wnętrza i najwyższej jakości dań. Filmowa Holly Golightly grana przez Audrey Hepburn byłaby zachwycona.

Śniadanie u Tiffaniego z 1961 r. to film, który nie starzeje się mimo upływu lat. Zyskał fanów na całym świecie za sprawą cudownej roli Audrey Hepburn, która skradła serca widzów przy okazji promując jubilerskiego potentata.

Fani kina, oraz wielbiciele amerykańskiej marki będą mile zaskoczeni – nareszcie można zjeść śniadanie u Tiffaniego. W najbardziej znanym lokalu przy Piątej Alei na Manhattanie na czwartym piętrze otworzono kawiarnie. W Blue Box Café można zjeść śniadania oraz lekkie posiłki. Ceny rozpoczynają się od 29 dolarów.

zdjęcie wnętrze
zdjęcie 2
fot. Tiffany & co

Holly Golightly zazwyczaj wpadała na poranną kawę i rogalika do kawiarni obok, po drodze z tęsknotą wpatrując się w witryny sklepu. Goście Blue Box Cafe mają bardziej urozmaicone menu, mogą usiąść na śniadanie, obiad lub herbatę. W karcie jest wędzony łosoś i bajgle, sałatka z homarem, grejpfrutem
i awokado – same klasyki Nowego Jorku.
Do wyboru są także słodkie przekąski. Dania przygotowywane są z najwyższej jakości składników głównie od lokalnych dostawców. Według zapowiedzi menu będzie zmieniane co sezon.

Wnętrze utrzymane jest w charakterystycznym dla marki kolorze Tiffany Blue. Marmurowe ściany i dodatki w postaci błękitnych foteli przełamują metalowe stoły i nawiązuje do wyszukanych wnętrz butików marki. Dodatkowo z okien rozciąga się widok na Central Park.

reklama

Lokalizacja

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco