werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Tytus, Romek i Atomek we Wrocławiu

autor: Amelia Safader

Jesteście we Wrocławiu? Koniecznie zajrzyjcie do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie spotkacie troje starych przyjaciół – harcerzy i małpkę, czyli Tytusa, Romka i Atomka.

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu zrobił wszystkim miłą niespodziankę i zorganizowało wystawę jakiej jeszcze nie było. Do 25 marca możecie przenieść się do krainy wesołych bohaterów, a to za sprawą wizualizacjom wiernym komiksowi w skali 1:1. Tutaj nikt nie będzie się nudzić – młodsi zajmą się szukaniem ukrytych liter tworzących hasło czy układaniem własnych wersji dialogów bohaterów. Pokazane zostaną plansze ilustrujące najlepsze przygody.

Z bliska zobaczycie też fantastyczne pojazdy profesora Talenta,, a nawet do nich wsiądziecie! Będziecie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, ale co najważniejsze bliżej poznacie wyjątkową historię artysty i jego komiksu, który na stałe wpisał się w polską pop-kulturę.

fot. Marcin Oliva-Soto
fot. Marcin Oliva-Soto
fot. Marcin Oliva-Soto

Dzięki tej wystawie starsi powrócą do krainy dzieciństwa, a młodsi z uśmiechem przywitają bohaterów, których lubią i znają od dawna. Bo jak tu nie darzyć sympatią dwóch wesołych harcerzy i małpki – bohaterów, którzy w ogóle się nie starzeją.

Komiks ma już ponad 60 lat i cały czas nowych odbiorców. Autorem jest Henryk Jerzy Chmielewski znany bliżej jako „Papcio Chmiel”. Wydania z Tytusem Romkiem i Atomkiem są najdłużej ukazującą się serią komiksową. Wystawa jest ukłonem w stronę artysty, który zjednoczył pokolenia.

Kontakt

Centrum Historii Zajezdnia
Wrocław
Grabiszyńska 184
zajezdnia.org

Zostań z nami

Bądź na bieżąco