werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się
  • Polska
  • Dzieje się

Ruszyły jarmarki świąteczne

autor: Weranda Weekend

Jarmarki bożonarodzeniowe tak samo jak choinka przywędrowały do nas z Niemiec. Szybko pokochaliśmy ten świąteczny harmider, podczas którego szukamy prezentów, odkrywamy nowe smaki i świetnie się bawimy. Z roku na rok coraz bardziej zachwycają, co nas czeka tym razem?


Poznań

Do 22 grudnia Betlejem Poznańskie na Placu Wolności pokaże miasto z innej niż zwykle perspektywy, a to za sprawą 30-metrowego diabelskiego młyna. 30.11 również o godz. 17:00 nastąpi uroczyste rozpalenie choinki miejskiej i otwarcie Jarmarku na Starym Rynku. Nie wszystkie świąteczne atrakcje znikną od razu – diabelski młyn będzie czynny aż do 2 lutego 2020.

jarmark bożonarodzeniowy poznanń

Diabelski Młyn jest jedną z większych atrakcji, nie umniejszając pozostałym - mini roller coaster i karuzela to niespodzianki dla dzieci, które nie będą marudzić na nudę. Nowością jest kalendarz adwentowy o wymiarach 8 na 2 metry. Jeśli szukacie wyjątkowych prezentów, nie będziecie zawiedzeni: na straganach znajdziecie wyjątkową biżuterię, ceramikę i praliny z Włoch, czy mydła z Prowansji oraz przedmioty pochodzące z recyclingu. Nie zabraknie oprawy artystycznej w postaci spektakli, silent disco, muzyki na żywo czy animacji dla dzieci.


Gdańsk

jarmark gdańsk
jarmark świąteczny gdańsk

Jeśli będziecie w Trójmieście zajrzyjcie na Targ Węglowy, który przystrojony światełkami i świątecznymi stoiskami będzie aż do 1 stycznia 2020 r. W tym czasie ulice zmieniają nazwy na: Czekoladową, Cynamonową, Anielską i Wigilijną. Pojawią się elfy, Królowa Śniegu, a od 6 gudnia Święty Mikołaj będzie rozdawał cukierki. Głodni wrażeń będą mogli skosztować przysmaków z całego świata. Z kolei zakochani będą mogli zatrzymać się w Przystani pod jemiołą.


Wrocław

Kto jeszcze nie był we Wrocławiu niech szybko przybywa, bo przed świętami miasto jest wyjątkowo piękne. Do 31 grudnia na rynku nie zabraknie światełek, niespodzianek dla dzieci oraz świątecznego jedzenia.

jarmark świąteczny wrocław

Jedną z atrakcji będzie domek z tarasem widokowym, w którym będzie można ogrzać się gorącymi napojami i podziwiać panoramę wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Tradycyjnie czeka na Was pełen przygód Ziowy Labirynt. A do tego wasze oczy i brzuchy będą zadowolone: tradycyjne dania, nalewki, wino i świąteczne akcesoria. Uwaga! Pojawi się też krasnal, który spełnia marzenia, bądźcie czujni!


Kraków

Na krakowskim rynku do 26 grudnia będzie się działa magia. Rozbłysną świąteczne iluminacje, a liczne wydarzenia i wystawcy umilą przedświąteczny czas.

kraków jarmark świąteczny
jarmark bożonarodzeniowy kraków

Spotkacie tu kupców z Polski, ale też Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. O podniebienia zadbają wystawcy z polskimi potrawami z grilla czy kuchnią staropolską. Nie zabraknie też grzańców, ciast i ciasteczek. 


Warszawa

Stolica i w tym roku staje na wysokości zadania. Do 6 stycznia świąteczny jarmark będzie gościł na Starym Mieście. Wśród aromatu gorącej czekolady i wina, w towarzystwie choinki i migających światełek spędzicie czas wyjątkowo.

jarmark bożonarodzeniowy warszawa

Zapowiada się wiele niespodzianek, których nie chcemy zdradzać. Liczni wystawcy będą kusić jedzeniem z grilla oraz łakociami, jak tradycyjne ciasta czy słodka chałwa turecka. Czekają na Was również oryginalne ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, ceramika i biżuteria wykonane przez polskich i zagranicznych rzemieślników. Tradycyjnie, wokół Pomnika Syrenki pojawi się lodowisko. 

 

Źródło: materiały prasowe

Zostań z nami

Bądź na bieżąco