reklama
  • Dzieje się
  • Polska

Ruszyły jarmarki świąteczne

autor: Amelia Safader | 1 grudnia 2017

Jarmarki bożonarodzeniowe tak samo jak choinka przywędrowały do nas z Niemiec. Szybko pokochaliśmy ten świąteczny harmider, podczas którego szukamy prezentów, odkrywamy nowe smaki i świetnie się bawimy. Z roku na rok coraz bardziej zachwycają, co nas czeka tym razem?


Poznań

Do 22 grudnia Betlejem Poznańskie na Placu Wolności pokaże miasto z innej niż zwykle perspektywy, a to za sprawą 30-metrowego diabelskiego młyna. Zjecie tu tradycyjne dania i kupicie wyjątkowe prezenty.

zdjęcie poznań

Diabelski Młyn jest jedną z większych atrakcji, nie umniejszając pozostałym - mini roller coaster i karuzela to niespodzianki dla dzieci, które nie będą marudzić na nudę. Nowością będzie gospoda, która uraczy was tradycyjnymi daniami i rozgrzeje grzanym winem podawanym w prawdziwych kuflach. Znajdziecie inspiracje na prezenty z innych państw, a to za sprawą wystawców i produktów takich jak praliny z Włoch, czy mydła z Prowansji. Nie zabraknie oprawy artystycznej w postaci spektakli, muzyki na żywo czy animacji dla dzieci.


Gdańsk

Jeśli będziecie w Trójmieście zajrzyjcie na Targ Węglowy, który do 23 grudnia zostanie przystrojony światełkami i świątecznymi stoiskami. Stanie tam wenecka karuzela z rumakami, Anielski Młyn, Zaczarowana Kareta i lodowisko. Koło widokowe AmberSky wzniesie was na wysokość 50 metrów! A zakochani będą mogli zatrzymać się w Przystani pod Jemiołą. Znajdziecie tu również piękne rękodzieło, pyszne jedzenie i grzane wino.


Wrocław

Kto jeszcze nie był we Wrocławiu niech szybko przybywa, bo przed świętami miasto jest wyjątkowo piękne. Do 22 grudnia na rynku nie zabraknie światełek, niespodzianek dla dzieci oraz świątecznego jedzenia.

Wrocław zdjęcie

Główną atrakcją jest ogromny wiatrak, przypominający te, które można podziwiać przed świętami w Niemczech. Z myślą o maluchach na długości kilkuset choinek rozciąga się Bajkowy Las. Spotkają się tu z bohaterami ulubionych bajek i wezmą udział w licznych wydarzeniach. Uwaga! Będą też gigantyczne krasnale, które spełniają marzenia! A do tego wasze oczy i brzuchy będą zadowolone: tradycyjne dania, nalewki, wino i świąteczne akcesoria.


Kraków

Na krakowskim rynku aż do 8 stycznia będzie się działa magia. Rozbłysną świąteczne iluminacje, a liczne wydarzenia i wystawcy umilą przedświąteczny czas.

Spotkacie tu kupców z Polski, ale też Litwy, Ukrainy, Słowacji, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. O podniebienia zadbają wystawcy z polskimi potrawami z grilla czy kuchnią staropolską. Nie zabraknie też grzańców, ciast i ciasteczek. W Krakowie można czynić dobro i wesprzeć organizacje charytatywne takie jak m.in. Caritas Kraków, Polski Związek Głuchych czy Stawiamy na Łapy, a przy okazji pięknie ozdobić choinkę (dochód ze sprzedaży ozdób z ich stoisk zasili konta organizacji).


Warszawa

Stolica i w tym roku staje na wysokości zadania. Do 7 stycznia świąteczny jarmark będzie gościł na Starym Mieście. Wśród aromatu gorącej czekolady i wina, w towarzystwie choinki i migających światełek spędzicie wolny czas.

Warszawa zdjecie

Zapowiada się wiele niespodzianek, których nie chcemy zdradzać. Wiadomo na pewno, że będzie piękny Domek Mikołaja oraz maskotka jarmarku, którą można przytulić i zrobić sobie z nią zdjęcie. Liczni wystawcy będą kusić jedzeniem z grilla oraz łakociami, jak tradycyjne ciasta czy słodka chałwa turecka. Obok drewnianych tradycyjnych chatek kupicie świąteczne dekoracje wykonane przez polskich rzemieślników.

 

reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco