werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Wielkie Muzeum Egiptu już w 2020 r.

autor: Amelia Safader

Trwa budowa miejsca, którego nie powstydziliby się sami władcy starożytnego mocarstwa. Wielkie Muzeum Egiptu będzie sąsiadowało z główną atrakcją okolicy – piramidą w Gizie oraz miastem Kair jest ukłonem w stronę antycznej cywilizacji. Będzie też światowym centrum historii. Jego otwarcie przewidziano na 2020 r.

W Muzeum Wielkiego Egiptu poznacie bliżej mieszkańców tajemniczego królestwa. 

Wewnątrz znajdzie się ponad 100 tysięcy eksponatów, z czego 3,5 tys. pochodzi ze sławnego grobowca Tutanchamona i wcześniej nie było pokazywanych publiczności np. ubrania władcy, które są niezwykle delikatne i ryzykowne do prezentowania. Grobowiec odkryty w 1922 r. zostanie odtworzony, dając zwiedzającym możliwość zobaczenia jak wyglądało życie i śmierć Złotego Króla.

Cały kompleks muzealny zajmować będzie powierzchnię 480 tys. m kw. Znajdziecie tu też restauracje i piękne ogrody, idealne na chwilę wytchnienia. Wystawy będą próbą uchwycenia różnorodności egipskiego dziedzictwa zabytków i sztuki, które w jednym miejscu pomogą lepiej to dziedzictwo poznać i zrozumieć.

Projekt muzeum został zrealizowany w wyniku międzynarodowego konkursu architektonicznego organizowanego przez Ministerstwo Kultury. Patronem było UNESCO.

 

Kontakt

Wielkie Muzeum Egiptu
gem.gov.eg
facebook.com/gemcc

Zostań z nami

Bądź na bieżąco