werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się
  • Restauracje

Polski design w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku

autor: Weranda Weekend

Jego budowa trwała ponad dziesięć lat. Projekt gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, za którym stoi wenecki architekt - Renato Rizzi, nawiązuje do pierwszego takiego teatru w Polsce, który istniał w XVII wieku. Scena działa od dawna z sukcesem, przyszedł czas na klubokawiarnie i bufet.

Za projekt odpowiedzialna jest architekt Marta Koniczuk, która jedno z wnętrz wyposażyła meblami od polskich marek.Projekt wnętrza miał nawiązywać do spektaklu podszytego techniczną maszynerią oraz do kontekstu renesansowego Gdańska. Otwory w stropie zostały wykorzystane do podwieszenia lin.

Zmultiplikowane piony sznurów widoczne na każdym piętrze teatru, przywodzą na myśl teatralną sznurownię. Przestrzeń wystawienniczą oddziela od baru przegroda z projekcją cytatów szekspirowskich. Uwagę zwracają zarówno przeskalowane formy lamp, które kojarzą się z elżbietańskimi konstrukcjami sukien oraz stalowy bar wykonany przez Mariusza Burdeka.

Teatr Szekspirowski to miejsce wyjątkowe. Zdaniem architekta Renato Rizzi „Powstał budynek, który można wypełnić ideą". Dobrze, że wypełnił się też smacznym jedzeniem i polskim designem. 

Więcej informacji o samym teatrze znajdziecie tutaj.

Kontakt

Gdański Teatr Szekspirowski
Gdańsk
Wojciecha Bogusławskiego 1 teatrszekspirowski.pl
reklama

Lokalizacja

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco