werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się

Droga śmierci w Boliwii

autor: Amelia Safader

To miejsce jest wyjątkową atrakcją dla wszystkich poszukujących naprawdę mocnych wrażeń. El Camino de la Muerte to droga śmierci w Boliwii, na której co roku jest około 300 śmiertelnych wypadków.

Mimo to nie brakuje smiałków, którzy chcą zajrzec śmierci w oczy. Droga jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w La Paz. Obecnie jest przeznaczona wyłącznie dla rowerów i towarzyszącym im pojazdów. Zjazd ma 64 km oraz 3500 m różnicy wzniesień oraz setki ostrych zakrętów. Przerażającą drogę wybudowali paragwajscy więźniowie.

Droga śmierci swoją nazwę zyskała w latach 70., podczas których jeździły nią samochody i autobusy.  Gdy zmieniała się pogoda, wiele z nich spadało w przepaść. W 2006 r. ukończono jednak asfaltową szosę Chusquipaty do Yolosy, która omijała najniebezpieczniejsze odcinki. Postanowiono też, że będzie użytkowana wyłącznie przez rowerzystów.

droga smierci boliwia widok


Zjazd drogą śmierci to moc wrażeń i nie wymaga kondycji, ponieważ prawie cała trasa biegnie „z górki”. Podczas wycieczki widoki zapierać bedą dech w piersi. Położenie sprawia, że w bardziej pochmurne dni można tu spotkać nawet śnieg, a przejazd przez las tropikalny dostarczy dodatkowych emocji. Uroda terenu konkuruje z jej trudnością, bowiem po jednej stronie drogi często nie ma żadnych zabezpieczeń tylko... przepaść o głębokości do 500 metrów. 

reklama

Lokalizacja

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco