werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży

Plan na dzień w Międzyzdrojach

autor: Matylda Rosłaniec

Bywa zimno, wietrznie, drogo, a jednak kochamy polskie morze. Za co? Za szerokie plaże, szum fal, piękne widoki i zachody słońca. I dlatego, że kojarzy się z dzieciństwem. Dziś kierunek – Międzyzdroje!

Śniadanie w Międzyzdrojach 

Atrakcji jest tu bez liku, więc zanim ruszymy w miasto i na plażę, warto się posilić. Siadamy w kameralnych wnętrzach Czarnego Kota (ul. Pomorska 4), gdzie można zjeść śniadanie w formie szwedzkiego stołu, a później także brunch. Do wyboru coś na ciepło, ale też domowe pasty i jogurty z kawałkami owoców. Każdy znajdzie coś dla siebie. 

From Międzyzdroje with love

Najedzeni ruszamy w drogę. Zaczynamy od molo, skąd można podziwiać morskie widoki i poczuć wiatr we włosach. To miejsce przepełnione miłością, i to dosłownie – na całej długości obwieszone jest kłódkami przypinanymi przez zakochane pary. Następnie idziemy na Promenadę Gwiazd z odciśniętymi dłońmi polskich celebrytów. Uwierzycie, że jest ich tu prawie 200?! Spacer trochę trwa, bo zanim przybijemy piątkę ze wszystkimi znanymi, minie trochę czasu…

Molo w Miedzyzdrojach
Shody na Kawcza Gore
Plaza w Miedzyzdrojach
Od góry: widok z Kawczej Góry; kłódki zakochanych na molo; schody na Kawczą Górę, Międzyzdroje

Historia z bliska

Kolejny punkt naszej wycieczki to Park Miniatur (ul. Nowomyśliwska 98), czyli niezwykła podróż do 9 nadbałtyckich krajów. Znane zabytki pomniejszone do naszych rozmiarów robią niezwykłe wrażenie, podobnie jak miniatura samego morza – 8 tys. km bałtyckiego wybrzeża zwiedzamy w 45 minut. Fani kolejnictwa docenią miniaturową makietę kolejek elektrycznych, jedyną taką na polskim wybrzeżu. 

Gdzie na obiad?

Czas na naładowanie baterii i porządny obiad. Na kulinarny rejs wpadamy do restauracji PORT Międzyzdroje (Promenada Gwiazd 13). Tutejsza specjalność to ryba. Na talerzach może wylądować sandacz z pieca, łosoś z grilla, dorsz po piracku i ryba wędzona w restauracyjnej wędzarni. Ostatecznie decydujemy się na pyszne ceviche z dorsza. 

Restauracja PORT Międzyzdroje
Molo Miedzyzdroje
fot. Restauracja PORT Międzyzdroje; widok na molo, Międzyzdroje

O zachodzie słońca

Wiadomo, że z góry wszystko widać lepiej. Dlatego wspinamy się na Kawczą Górę, punkt widokowy, z którego widać plaże w Międzyzdrojach, niemieckie porty i Bałtyk robiący wrażenie nieskończonego. Na szczyt dotrzeć można czarnym szlakiem z centrum Międzyzdrojów, ale zdecydowanie lepiej wybrać spacer plażą, z której drewniane schody prowadzą na samą górę. Nie jest to łatwa trasa. Schody wiją się jak ścieżka na górskim zboczu, ale widoki wynagradzają ten trud.

Międzyzdroje by night

Dzień w Międzyzdrojach kończymy w apartamencie pokazowym Wave Apartments. Już niedługo tuż  nad brzegiem morza powstanie kompleks pięciu apartamentowców z basenami i spa, restauracją, strefą fitness i specjalną przestrzenią dla najmłodszych. Co ważne, można tu nie tylko kupić mieszkanie dla siebie, ale też z myślą o wynajmie. To świetne widoki na Bałtyk i własne finanse. 

 

Zdjęcia: Shutterstock

Zostań z nami

Bądź na bieżąco