werandcountry.pl weranda.pl
  • W podróży

Najpiękniejsze miejsca w Europie. Co warto zobaczyć?

Podróżowanie jest coraz łatwiejsze. Tanie loty, duża baza noclegowa, większa znajomość języków obcych – to wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wyjazdy. Tego typu urlopy są stosunkowo łatwe do zorganizowania i o wiele tańsze niż kilkanaście lat temu. Trudno się wobec tego dziwić, że wielu turystów woli wypoczywać w Norwegii, Grecji czy Szwajcarii, zamiast w Polsce. Wystarczy kupić bilet, zarezerwować nocleg, wymienić walutę, której potrzebujemy i lecieć tam, gdzie się zapragnie. Odkrywanie obcych kultur poszerza horyzonty i pozwala na przeżycie niezwykłych chwil.

Kupuj w kantorze online korony i leć do Norwegii

W Skandynawii odkryjesz niesamowite miejsca i zbliżysz się do natury. Z Polski tanio polecisz np. do Norwegii. Fakt, ten kraj uznawany jest za dość drogi, a wyżywienie czy nocleg na miejscu mogą kosztować sporo koron norweskich (NOK). Jednak korzystając z dobrego kantoru, np. https://www.walutomat.pl, możesz sporo zaoszczędzić. Ponadto wydatek wynagrodzą Ci zachwycające krajobrazy, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu. 

Koniecznie odwiedź Język Trolla, czyli malowniczą półkę skalną, wysuniętą nad przepaścią. Wrażenie robi też Kjerag – pojedynczy, wielki kamień, „wciśnięty” między dwie skalne ściany. Niedaleko niego jest też wart odwiedzenia punkt widokowy – Preikestolen. Miłośnicy niecodziennych zjawisk naturalnych mogą zaplanować wyjazd do Norwegii w porze, kiedy można obserwować niepowtarzalną zorzę polarną. 

Ciesz się pięknem Grecji, oszczędzając euro z kantorami i platformami online

Wielkim atutem Grecji jest jej różnorodność. Coś dla siebie znajdą tam zarówno pasjonaci historii, jak i bliskości natury czy leniwego wypoczynku. Na miejscu od 2002 roku obowiązuje euro, nie będzie więc problemu z wymianą pieniędzy. Zrób to na platformie wymiany walut online lub w kantorze internetowym. W ten sposób wiele zaoszczędzisz. Bilety lotnicze masz szansę zdobyć nawet za ok. 250-350 zł w dwie strony. 

Co warto zobaczyć na miejscu? Jeśli interesuje Cię zwiedzanie, wybierz historyczne Ateny, Saloniki i Delfy. Wejście na Akropol jest jednym z obowiązkowych punktów wycieczki do stolicy Grecji. Osoby, którym zależy na wypoczynku, mogą wybierać między licznymi wyspami, oferującymi wspaniałe widoki i złote plaże. Największą popularnością od lat cieszą się m.in.: Santorini, Milos, Paros czy Mykonos.

co warto zobaczyc w europie

Czy warto odwiedzić Szwajcarię? Kupuj franki w e-kantorze i leć!

Trzecim, wartym polecenia państwem europejskim, jest Szwajcaria. Tamtejsze franki bez problemu kupisz w kantorze internetowym zarówno przed wyjazdem, jak i będąc już na miejscu. Wyjazd do tego kraju jest kosztowny, ale będzie to jeden z najwspanialszych urlopów w Twoim życiu. Co istotne, nie będziesz rozczarowany zarówno latem, jak i zimą. 

Szwajcaria kojarzona jest przede wszystkim z malowniczymi górami. Bez wątpienia warto wspiąć się zatem na takie szczyty jak np. Pilatus czy Rigi. Obie góry nie są zbyt wymagające, ale gwarantują niesamowite przeżycia i wspaniałe widoki. Wybierz się również nad wodospad Rheinfall oraz do dolin: Grindenwald i Lauterbrunnen. Ten kraj jest prawdziwym rajem dla miłośników pieszych wędrówek i trekkingu.

Podróżuj po Europie, oszczędzając na wymianie walut

W każdym kraju, który został opisany powyżej, obowiązuje inna waluta. Nie musisz się jednak tym martwić, bo wszystkie je znajdziesz na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Walutomat to platforma wymiany walut, którą łączy osoby sprzedające z kupującymi. Dzięki temu możesz od ręki zdobyć te pieniądze, których akurat będziesz potrzebować podczas wakacyjnego wyjazdu. W ten sposób tanio uzbierasz fundusze na zwiedzanie przepięknej Norwegii, fascynującej Grecji czy niepowtarzalnej Szwajcarii. 

Materiał Partnera

Zostań z nami

Bądź na bieżąco