Podróżowanie po świecie to świetna okazja nie tylko do wypoczynku, ale również poznawania nowych kultur i poszerzania horyzontów. Wielu z nas marzy o zwiedzaniu najodleglejszych zakątków na kuli ziemskiej, ale poważną przeszkodą często okazują się kwestie finansowe. Istnieją jednak sposoby na tanie podróżowanie, dzięki którym możemy zaoszczędzić pieniądze na kolejne wyjazdy.

Jak tanio podróżować – samodzielna organizacja wycieczek

Większość turystów stawia na wakacje za granicą zorganizowane przez biura podróży. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba się przejmować rezerwacją noclegu, biletów lotniczych czy też wyżywienia. Należy jednak pamiętać o tym, że podróżowanie z pomocą pośredników turystycznych często jest jednoznaczne z wysokimi kosztami oraz licznymi ograniczeniami w wyborze dostępnych udogodnień. Organizacja wyjazdu na własną rękę pozwala zachować niezależność i wybierać spośród opcji skrojonych na miarę naszych możliwości finansowych.

Wykupienie wycieczki all inclusive najczęściej wiąże się z wysokimi cenami za pobyt jednej osoby, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą wakacje na innym kontynencie. Biura podróży oferują hotele o wysokim standardzie, z opcją pełnego wyżywienia i dostępem do atrakcji zarówno na terenie ośrodka, jak i poza nim. Natomiast załatwiając wszelkie formalności samodzielnie, mamy większą kontrolę nad budżetem niemal w każdej kwestii. Można skorzystać m.in. z tanich hosteli, stołować się w barach ulicznych czy szukać biletów na wycieczki do innych kurortów, korzystając z komunikacji miejskiej.

Jak podróżować za grosze – tanie loty

Podróż samolotem jeszcze do niedawna kojarzyła się z ekskluzywną usługą, która była dostępna jedynie dla bardziej zamożnych turystów. Na przestrzeni lat to się jednak zmieniło dzięki ofertom tanich linii lotniczych. Za bilet w jedną stronę do innego kraju można zapłacić mniej niż wykupując miejsce w pociągu relacji Kraków-Warszawa. Gdzie szukać okazji? Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika lub dedykowanych aplikacji mobilnych. Warto polować, ponieważ niektóre bilety lotnicze mogą być przecenione nawet o kilkadziesiąt procent i kosztować zaledwie kilkanaście złotych. Tanie podróżowanie - jak podróżować tanio? Róbmy to, ale przede wszystkim z głową. 

Jak tanio podróżować po Europie – wyjazdy poza sezonem

Szczyt sezonu letniego to prawdziwa gratka dla osób działających w branży turystycznej. W tym okresie można spodziewać się najwyższych cen np. za paliwo, jedzenie czy za bilety wstępu do najpopularniejszych atrakcji regionu. Warto zatem zrobić mały research i pomyśleć o zaplanowaniu zagranicznej wycieczki w maju, wrześniu lub październiku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za podstawowe udogodnienia jak zakwaterowanie czy wyżywienie zapłacimy nawet o połowę mniej.

Materiał partnera: nexu.pl