werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu

Bookworm Cabin, czyli chatka do czytania. Zobacz, jak wygląda w środku!

autor: Weranda Weekend
  • Przyjazny zwierzętom (możliwość przyjazdu z małym psem, za dodatkową opłatą)

W Adelinie, niedaleko Wyszkowa w województwie mazowieckim, stanął Bookworm Cabin. To dopracowana w każdym detalu chatka, stworzona z myślą o... czytaniu. Zmieści się tu dwójka gości. Obiekt można już rezerwować.

Sypialnia na antresoli, kompaktowa kuchnia oraz w pełni wyposażona łazienka. Zaledwie 45 minut od centrum Warszawy na gości czeka spokój z pięknym widokiem i wytchnienie wśród drzew. Przestrzeń jest tu pomyślana tak, aby móc całkowicie (w pełnym komforcie i estetyczym zachwycie!) zanurzyć się w lekturze lub po prostu wyciszeniu. – Dobrze, że dom jest całoroczny, bo w tej chwili weekendy zarezerwowane są na kilka miesięcu do przodu. Przy czym bliskość miasta sprawia, że łatwo się tu wybrać też w tygodniu – mówią pomysłodawcy projektu, Bartłomiej Kraciuk i Marta Puchalska-Kraciuk.

chatka do czytania
book cabin w polsce
Bookworm Cabin to całoroczny domek, w którym mogą nocować dwie osoby. Otoczona lasem chatka to idealne miejsce do zanurzenia się w przyrodzie i w lekturach. Fot. E. Wińczyk

Skąd tylu chętnych?

Idea podoba się coraz szerszemu gronu, zarówno gościom, jak i tym, którzy widzą w Bookworm Cabin potencjał do wspólnych kreatywnych działań. Dzięki temu, dla chatki do czytania udało się pozyskać doskonałych partnerów – VOX oraz Wydawnictwo Albatros. W końcu najważniejsze w tym projekcie są wygodny fotel i wciągająca lektura.

chatka do czytania Adelin
gdzie odpocząć w Warszawie
W środku wygodne aranżacje i pełne wyposażenie... również książkowych półek. Tu, aby odpocząć, nie trzeba przywozić niczego ze sobą. Fot. materiały prasowe

Marka VOX wyposażyła dom: od podłogi, przez łóżko i fotel, po talerze i haczyki na ubrania. – Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ pomysł Bartłomieja i Marty jest bardzo bliski ideom, którymi kierujemy się w VOX na co dzień. Wierzymy, że otoczenie wpływa na jakość naszego życia, a Bookworm Cabin to dobrze zaprojektowana przestrzeń, w której odnajdą się wszyscy spragnieni kontaktu z naturą i stęsknieni za niespiesznymi wieczorami z ciekawą książką w ręku – mówi Julita Mańczak PR & Communications Manager marki VOX.

nocleg Adelin
Adelin
Domek do czytania, zwany Bookworm Cabin, w meble wyposażyła marka VOX, a w książki – Wydawnictwo Albatros. Fot. materiały prasowe

Wydawnictwo Albatros, którego listę autorów w dużej części tworzą najważniejsi, najchętniej czytani i najwyżej cenieni przez krytykę pisarze świata, dostarczyło Książki, które zapełniają zapełniło półki biblioteczki Bookworm Cabin zapewnił Albatros. Wydawnictwo zapowiada także regularne niespodzianki dla czytelników – między innymi „przedpremierowe weekendy”, w trakcie których w chatce będzie można znaleźć – niedostępne jeszcze na rynku – wydania najbardziej wyczekiwanych tytułów.

Zdjęcie na otwarcie:  E. Wińczyk

Kontakt

Bookworm Cabin
Szkolna 40, 07-230 Choszczowe

Zostań z nami

Bądź na bieżąco