werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • W hotelu

Owacje na stojąco za Tasty Stories

autor: Angelika Zdankiewicz-Staniszkis

Kolacja Sielanka odbyła się w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Podobnie jak podczas pierwszej edycji w Krynicy-Zdroju ideą było przybliżenie wszystkim sympatykom dobrej kuchni najlepszych lokalnych wytwórców oraz ich produktów, które szefowie kuchni zamienili w kulinarne arcydzieła.

W piątkowy wieczór zorganizowano spotkanie w Rybakówce, otwartej dla gości, ale też dla okolicznych mieszkańców. Na świeżym powietrzu przy grillu i ognisku można było spróbować m.in. wędzonych ryb
z Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej Jarosława Parola, a także przygotowanych przez szefów kuchni
i kucharzy hotelu różnych specjałów, jak pasztet rybny, biała kiełbasa z pstrąga, sałatka z buraków, z kozim serem i czarnuszką czy zniewalające ciasta marchewkowe, dyniowe i żurawinowe. Gdy zrobiło się późno, gości rozgrzewały wyborne nalewki staropolskie od Karola Majewskiego oraz grzane piwo z browaru Kormoran. Ale to był dopiero początek…

Sobota zaczęła się od regionalnego śniadania w hotelowym lobby – Stéphane Lefevre, właściciel Owczarni Lefevre oczarował fantastycznymi serami owczymi, Mariusz Białek z gospodarstwa Hereford Warmia częstował pyszną wołowiną z mięsa krów rasy hereford, a piwa z Browaru Kormoran wzbudziły entuzjazm miłośników złocistego napoju, ale i słodkości – goście mieli okazję spróbować pysznego kremu czekoladowo-śliwkowo-piwnego. Mieczysław Babalski z firmy Bio Babalscy częstował ekologicznym makaronem z zapomnianych starych odmian zbóż, a Jarosław Parol z Tradycyjnej Wędzarni Warmińskiej pokazał, że świeżo uwędzona ryba jest bezkonkurencyjna i nie potrzebuje wielu dodatków.

Na śniadaniu nie zabrakło też pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Pietrzwałdu w barwnych regionalnych strojach, które dołączyły ze swoimi smakowitościami, a także pszczelarzy – pasjonatów, Marty i Tomasza Wysokińskich z Siedliska Pasieka, prezentujących różnorodne gatunki miodów konfekcjonowanych na zimno. Po tak smacznym poranku, oczekiwanie na wielki finał było znacznie przyjemniejsze.

Kiedy nastał wieczór Gospoda Sielanka rozświetliła się blaskiem kryształowych lampionów Belldeco
i dekoracjami – przygotowała je Joanna Sobierajska Pracownia Dekoratorska, współpracująca
z magazynem Weranda. Po raz pierwszy w historii Hoteli SPA Dr Irena Eris, trzej szefowie kuchni – Łukasz Wojtas z Restauracji Romantyczna we Wzgórzach Dylewskich, Janusz Myjak z restauracji Szósty Zmysł w Krynicu-Zdrój oraz Przemysław Gryz z restauracji ArtDéco w Polanicy-Zdroju wspólnie przygotowali kulinarną ucztę. Ich dziesięciodaniowe, niezwykle ambitne menu skomponowane z najlepszych lokalnych produktów pokazało niezwykłą pasję i kunszt pracy. Największe uznanie gości zdobył sum w tataraku, mazurska zupa rybna oraz deser – śliwka z piwem.

Do każdego z dań oczywiście dobrano sepcjalne wino – z  fachową wiedzą, jak i ogromną lekkością, nie stroniąc od zabawnych ciekawostek, opowiadał o nich Łukasz Bogumił sommelier Wineonline.pl. Uczestnicy kolacji mieli też okazję zobaczyć filmowe portrety zaproszonych do projektu regionalnych wytwórców. 

Na kolacji obecna była również Irena Eris. Spotkały się z nią Marlena Długosz i Beata Łapińska z działu reklamy magazynu Weranda.

To jednak nie koniec historii opowiedzianych smakiem, a dopiero początek. Kolejne będą pojawiać się na stronie DrIrenaErisTastyStories.com, a następne spotkania będą miały swój dalszy ciąg w przyszłym roku. Pierwsze już na wiosnę w Hotelu SPA Dr Irena Eris Polanica-Zdrój.


 

reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco