werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu

EN Hotel w sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego - tu historia łączy się z nowoczesnością

EN Hotel to położony w Tatrzańskim Parku Narodowym budynek dawnego Energetyka, którego bryła wpisuje się w górski krajobraz. Możliwość aktywności pośród przyrody, historia, która przesiąka wnętrza i wszechobecność naturalnych materiałów, takich jak kamień, drewno czy len, sprzyjają regeneracji i niepowtarzalnemu doświadczeniu natury Tatr. Sercem EN Hotel jest kuchnia bazująca na sezonowych i lokalnych produktach.

Hotel tuż przy szlaku, w sercu Tatr 

EN to dwupoziomowy, kameralny obiekt położony w sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego, na szlaku, który prowadzi na Myślenickie Turnie, tuż przy nartostradzie. Hotel znajduje się na wysokości 1030 m n.p.m., 100 m od dolnej stacji kolejki linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Obiekt jest częścią obszaru Natura 2000. To teren, na którym nie można stawiać nowych budynków. Hotel mieści się w zabytkowym budynku dawnego Energetyka. To właśnie stąd wzięła się jego nazwa - EN Hotel.

Stylowe, nowoczesne wnętrza w historycznym budynku

Budynek EN Hotel to zabytek, który wpisuje się w nurt z lat 20. i 30. XX w., zbudowany z kamieni wydobytych z pobliskich rzek oraz drewna pochodzącego z tutejszych lasów. Podczas jego przebudowy zostały wykorzystane tylko materiały, które pierwotnie występowały w budynku: granit, stal z charakterystycznymi przebarwieniami oraz drewno. Na zewnątrz budynek zachował swój dawny kształt i charakter. W elewacji nie wprowadzono żadnych zmian, poza wymianą dachu na gont modrzewiowy i wszelkimi uzupełnieniami drewna oraz kamieni.

Nowoczesne i przytulne wnętrza ujmują prostotą. Meble i dodatki w EN zostały zaprojektowane na miejscu, w lokalnych manufakturach, a fronty i blaty były obrabiane ręcznie z dbałością o każdy detal. W wystroju przewija się wiele oflisów granitowych, czyli nierównych części granitu, które w standardowym procesie są cięte, aby powstały równe płyty. Zagłówki łóżek i ścianę za recepcją wyrzeźbił Marcin Rząsa. W pokojach, oprócz drewna i kamienia, pojawiła się tkanina, która również jest naturalna - tkany len, z którego uszyte są zasłony i narzuty. Obiekt łączy w sobie barwną przeszłość z funkcjonalną nowoczesnością. Dzięki temu obiekt na każdym kroku zachwyca niesamowitą historią, dizajnem i energią.

Co zjeść po dniu spędzonym na szlaku? Neo fine dining w EN Restaurant

Do dyspozycji gości jest także restauracja, utrzymana w duchu neo fine dining, która pozwoli zaspokoić apetyt po dniu pełnym wrażeń. To właśnie EN Restaurant, którą opiekuje się kucharz Jakub Celek, jest sercem hotelu. W serwowanych daniach najważniejsza jest jakość lokalnych, sezonowych produktów, które pochodzą z miejsc oddalonych maksymalnie 100 km od siedliska.

Atrakcje w pobliżu EN Hotelu 

EN Hotel to miejsce, w którym dbałość o komfort i doskonałe samopoczucie gości jest na pierwszym miejscu. Usytuowanie budynku z dala od zgiełku miasta oraz rozciągający się z okien, zapierający dech w piersiach widok na górskie pasma i konary drzew pozwalają kompleksowo zatroszczyć się o nie tylko o umysł, ale również ciało. Niepowtarzalna energia Tatr umożliwia totalną regenerację i sprzyja wszelkim formom spędzania wolnego czasu.

W bliskim sąsiedztwie EN Hotelu znajduje się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie miłośnicy biegówek mogą skorzystać z profesjonalnie przygotowanych tras, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem - przy sztucznym oświetleniu. Można też biegać wśród pięknej, górskiej przyrody. Dzięki różnym stopniom trudności i długości dystansów, biegi zachęcają zarówno najlepszych zawodowców, jaki i amatorów. Tatry to również wspinaczka górska nie tylko zimą, ale także latem. Zaprzyjaźnieni przewodnicy górscy chętnie pokażą góry od zupełnie innej strony, zwłaszcza że dostępnych jest aż 15 szlaków.

Nie zapominajmy, że Podhale skrywa całe mnóstwo propozycji dla fanów rowerów górskich, e-bike’ów oraz rowerów szosowych. Przejrzyste powietrze, krystalicznie czysta woda, zielone drzewa i słońce tworzą także idealne warunki do praktyki jogi i medytacji w otoczeniu przyrody. Dodatkowo można skorzystać z rytuałów pielęgnacyjnych, dostępnych w ofercie hotelu. Obiekt dysponuje również 2 saunami.

Materiał Partnera

Kontakt

En Hotel
Kuźnice 16,
Zakopane

Zostań z nami

Bądź na bieżąco