werandcountry.pl weranda.pl
  • W hotelu
  • Hotele i spa

Hotel Lamée - dobry adres w Wiedniu

autor: Weranda Weekend
  • Austria
  • Wiedeń-Schwechat
  • od 158 do 305 euro/doba


Rzut oka na mapę Wiednia wystarczy, żeby przekonać się, w jak doskonałej lokalizacji znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Lamée – ścisłe centrum, pierwsza dzielnica – Innere Stadt. 

Spacer w okolicach hotelu jest jak wycieczka w XIX wiek. Zabytkowe, starannie odrestaurowane kamienice sprzed niemal dwóch wieków, wieże kościoła św. Stefana, Hoher Markt – najstarszy plac Wiednia, skąd dobiega kawiarniany gwar, gdzie wypija się codziennie hektolitry znakomitej kawy melange i zjada tysiące apetycznych kawałków Apfelstrudel (strudel jabłkowy). Mało tego, krótki spacer z hotelu Lamée i oto jesteśmy w Goldenes Quartier – zagłębiu ekskluzywnych sklepów, gdzie niejedna elegantka i niejeden elegant są gotowi zostawić fortunę. I często to robią.

W tak znakomitym sąsiedztwie ulokował się Hotel Lamée. Modernistyczny budynek mieszczący 32 pokoje powstał w latach 30. ubiegłego wieku, w 2012 roku przeszedł gruntowny remont.

Wystrój pokoi pozostał jednak bez zmian – drewniane, ciężkie, meble, aksamitne pufy w kolorze dojrzałego wina, pluszowe sofy, dyskretnie ulokowane bibeloty, łazienki wykładane marmurem – to wspomniany już hollywoodzki glamour z lat 30.

Flirt z konwencją kończy się jednak na wystroju wnętrz, bo reszta jest już jak najbardziej nowoczesna, o co zadbał właściciel – Martin Lenikus, prywatnie kolekcjoner sztuki współczesnej, posiadacz 25-hektarowej winnicy po Wiedniem (oczywiście jego wina znajdują się w menu hotelowej restauracji), entuzjasta zielonych technologii i naturalnych materiałów w budownictwie, co znalazło odbicie w hotelu Lamée. 

Jak wyglądają poranki w hotelu Lamée? Jeden ze scenariuszy zakłada, że śniadanie, z obowiązkowym kubkiem parującej kawy, zjemy w Café Bar Bloom Lounge&Bistro, kawiarni i restauracji ulokowanej na dwóch pierwszych kondygnacjach hotelu. Mamy też drugą, udoskonaloną wersję scenariusza – kawa na zjawiskowym, ponad 100-metrowym tarasie, skąd roztacza się widok na zabytkowe centrum Wiednia. Tak, z pewnością taras widokowy jest ogromnym atutem hotelu Lamée, podobnie jak i to, że śniadania serwuje się do godziny 15:00, a w menu obiadowym znajdziemy potrawy przygotowane wyłącznie na bazie lokalnych produktów.

W hotelu zwraca uwagę: taras widokowy, wystrój wnętrz stylizowany na lata 30. ubiegłego wieku, doskonała kuchnia, widoki z okien na historyczne centrum Wiednia, Café Bar Bloom Lounge&Bistro – kawiarnia i restauracja dostępna także dla osób z zewnątrz. 

Kontakt

Hotel Lamée
Rotenturmstrasse 15, Wiedeń
www.hotellamee.com

Zostań z nami

Bądź na bieżąco