werandcountry.pl weranda.pl
  • Dzieje się

Wielka Uczta Warszawska już w sobotę!

autor: Weranda Weekend

Wielosmakowa uczta połączona z kulinarnym festiwalem przy najdłuższej biesiadnej ławie w stolicy odbędzie się w weekend 22-23 września na Placu Konesera. Wielka Uczta Warszawska będzie pierwszym tej jesieni wydarzeniem w Centrum Praskim Koneser, zamykającym gastronomiczny sezon outdoorowy i poprzedzającym otwarcie Placu.

W pierwszy weekend astronomicznej jesieni w kompleksie dawnej stołecznej fabryki wódek na warszawskiej Pradze, na głodnych smaków i około kulinarnych atrakcji, czekać będą: 100 stołecznych gastronomów, streetfoodowi wystawcy, targ spożywczy oraz strefa kulturalno-warsztatowa Polish Your Cooking z warsztatami gotowania, sceną z livecookingiem i smacznymi prelekcjami. Ucztujący w teorii i praktyce poznają kuchnię międzynarodową m.in. kuchnię japońską, tajską, wietnamską, hiszpańską, arabską, specjały tradycji staropolskiej, metody parzenia kawy alternatywnej oraz dowiedzą się jak planować menu i zakupu w stylu „zero waste”. Na dzieci czekają warsztaty DIY z przyozdabiania „chlebaków” i fartuchów kuchennych naprasowankami, plecenie wianków i jesiennych bukietów, upcyclingowe warsztaty z bohaterami książek i zajęcia z pszczelarstwa.

wielka uczta warszawska plac konesera
wielka uczta warszawska
uczta warszawska 2018
wielka uczta warszawska 2018
Zdjęcia: materiały prasowe

Po całodniowym ucztowaniu uczestnicy Wielkiej Uczty będą mogli obejrzeć w kinie filmy o tematyce kulinarnej, a wieczorem zrelaksować się przy barze.

Popularna formuła spędzania czasu przy jedzeniu i kulturalnego biesiadowania, wykraczającego poza samo spożywanie i kupowanie, doskonale znana z europejskich stolic i śródziemnomorskich miasteczek, nareszcie zawitała do kraju nad Wisłą. Ucztujących zintegruje długa ława biesiadna, przy której wszyscy wspólnie zasiądą, by jeść, pić, bawić się i rozmawiać.

Współtwórcą Wielkiej Uczty i Partnerem strefy Slow Food jest Grupa Slow - organizatorzy wielokulturowego targu kulinarnego - Slow Marketu nad Wisłą oraz największych i najwolniejszych w Polsce targów mody autorskiej i lifestyle’u: Slow Fashion i Slow Weekend.

wielka uczta warszawska plac konesera

Wielka Uczta Warszawska

KIEDY: 22-23 września 2018
GDZIE: Laboratorium, Centrum Praskie Koneser
wjazd na parking i wejście na wydarzenie od ulicy Białostockiej
GODZ. OTWARCIA: 12.00 – 22.00

Wstęp na wydarzenie bezpłatny
Dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Zostań z nami

Bądź na bieżąco