werandcountry.pl weranda.pl
reklama
  • Dzieje się

Wakacje w Polsce: 5 oryginalnych letnich festiwali

autor: Weranda Weekend

DESIGN NAD MORZEM | 6 – 14.07

Gdynia Design Days – święto dobrego wzornictwa i wszystkich, którzy za dobrym designem stoją. Podczas gdy specjaliści z branży będą dyskutować o wyzwaniach, jakie w najbliższym czasie stoją przed projektantami, my zobaczymy najlepsze polskie marki i zrobimy zakupy – niepowtarzalnych ubrań oraz rzeczy!

gdynia design days
gdynia festiwale
warsztaty na design days
fot. materiały prasowe

WAKACJE NA PODLASIU | 30.06 – 12.08

Podlasie Slow Fest w Supraślu jest bardzo slow, bo trwa przez całe wakacje. Codziennie coś się dzieje – pokazywane są filmy, sztuki, odbywają się też koncerty. Można podszkolić się w gotowaniu na warsztatach kulinarnych, ruszyć na wycieczki lub spacery tematyczne po Podlasiu. Program na: podlasieslowfest.pl.

podlasie slow fest
dom ludowy podlasie
fot. materiały prasowe

BACH W KOŚCIELE | 1.07 – 11.08

XX Festiwal Bachowski w Świdnicy gości w największej drewnianej świątyni barokowej na świecie. Akustyka podobna jest do tej z włoskich teatrów operowych. Codziennie odbywa się jeden koncert. Jeśli wybierzecie się całą rodziną i dzieci nie będą zainteresowane muzyką, mogą spędzić ten czas w Przedszkolu Abrakadabra.

drewniany kościół w świdnicy
Drewniany, protestancki kościół w Świdnicy, fot. Shutterstock

SZEKSPIR NA SCENIE | 26.07 – 4.08

23. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski w Gdańsku odbywa się w wyjątkowym miejscu, Teatrze Szekspirowskim, gdzie drewniane wnętrze zamknięte zostało w bryle z czarnej cegły, jak skarb w szkatułce. Ma nawet ruchomy dach, który otwiera się w trzy minuty i aktorzy grają przy świetle dziennym. Niczym w renesansie.

festiwal szekspirowski w Gdańsku
fot. materiały prasowe

KOBIECY FESTIWAL | 4 – 7.07

MAMA Gathering w Dolinie Baryczy to pierwszy w Polsce festiwal stoworzony specjalnie dla tych kobiet, którym zależy na świadomym dbaniu o zdrowie w sposób holistyczny. W programie ogromny wybór zajęć i warszatów (m.in. joga, medycyna chińska, aromaterapia, taniec i coaching). Wszystko to w otoczeniu natury. Na wyjazd możecie wybrać się z rodziną. Więcej o festiwalu MAMA Gathering w Dolinie Baryczy.

mama Gathering
fot. materiały prasowe
reklama
reklama

Zostań z nami

Bądź na bieżąco