werandcountry.pl weranda.pl
 • Dzieje się
 • Inne

Targi Sztuki Dostępnej: wielkie nazwiska w przystępnych cenach

opracowanie: Weranda Weekend

Czy można kupić oryginalne dzieło znanego artysty w cenie nie przekraczającej 5 tys. zł? Tak! Będzie to możliwe na listopadowych Targach Sztuki Dostępnej. Do sprzedaży zostaną wystawione tysiące dobrych i niedrogich dzieł sztuki, wśród nich prawdziwe perełki, od których można zacząć budować własną kolekcję.

Przypomnijmy: Targi Sztuki Dostępnej to jedyne w Polsce profesjonalne targi sztuki z limitem ceny. Żadne z oferowanych tu dzieł nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł. Pierwsze Targi odbyły się na początku marca w Warszawie i przyciągnęły ponad 3 500 gości. Skala transakcji była imponująca: w ciągu dwóch dni sprzedano w sumie około 900 dzieł sztuki!

Drugie Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w dniach 16 i 17 listopada 2019 roku w budynku BABKA do wynajęcia w Warszawie (ul. Młocińska 5/7). Swoją ofertę zaprezentują zarówno galerie, jak i artyści indywidualni. Pokazane zostaną różne gatunki sztuki współczesnej: od malarstwa, grafiki, po rzeźbę i fotografię artystyczną. W trosce o odpowiedni poziom artystyczny wydarzenia organizatorki wprowadziły selekcję wystawców. Zobaczymy dzieła twórców z różnych pokoleń, w tym pojedyncze prace (głównie na papierze) artystów wybitnych i wysoko notowanych na polskim rynku sztuki.

Franciszek Maśluszczak kotki
Od góry: Niech żyje wojna, Edward Dwurnik; Kotki, Franciszek Maśluszczak, akwarela, Galeria Artemis

Kolekcjonerskie perełki będą sprzedawane w cenach nieprzekraczających 5 tysięcy złotych.

Galeria Artemis z Krakowa zaproponuje oryginalne prace na papierze m.in. Edwarda Dwurnika, Franciszka Starowiejskiego, Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Maśluszczaka. Na stoisku warszawskiej Galerii Grafiki i Plakatu będzie można kupić znakomity portret Picassa autorstwa Jana Młodożeńca. Częstochowska galeria Kolory wystawi na sprzedaż rysunek Rafała Olbińskiego oraz kilka prac Tomasza Sętowskiego. Foksal 17 zaoferuje trzy grafiki sygnowane (!) przez Zdzisława Beksińskiego. Nie zabraknie oczywiście „światowych” nazwisk. Specjalizująca się w nurcie street art galeria Brain Damage z Lublina zapowiada sprzedaż rzeźby z limitowanej edycji autorstwa artysty znanego jako KAWS oraz wysokiej jakości grafikę Banksy’ego.

Mecenasem drugiej edycji Targów jest Allegro, które tuż przed wydarzeniem - w dniach od 7 do 14 listopada - pod adresem https://allegro.pl/zobacz/strefa-kolekcjonera uruchomi specjalną, internetową akcję sprzedaży niedrogich dzieł sztuki. Klienci znajdą tam także prace oferowane przez wystawców Targów. Będą je mogli kupić online i np. odebrać na Targach. Zakupów będzie mógł dokonać każdy klient Allegro, nawet jeśli nie zdoła dotrzeć na listopadowe wydarzenie. Natomiast wszyscy odwiedzający Targi goście będą mogli odpocząć i napić się kawy w strefie Allegro zaaranżowanej w przestrzenni wystawienniczej.

 • młodożeniec picasso plakat
  Portret Picassa, Jan Młodożeniec, Galeria Grafiki i Plakatu
 • piotr czajkowski concorde
  "Concorde" z cyklu Metro, Piotr Czajkowski, 2018, akryl na płótnie
 • paweł tkaczyk obraz
  Bez tytułu, Paweł Tkaczyk, akryl na płótnie, Galeria Targów Sztuki Współczesnej
 • paweł kałużyński palmy
  Palmy, Paweł Kałużyński, Galeria Milano
 • dziewczynka w brązach magdalena laskowska
  Dziewczynka w brązach, Magdalena Laskowska, 2016, Galeria 101 Projekt

Ponownie ważną częścią wydarzenia będzie program edukacyjny. W kameralnej sali wykładowej w czasie imprezy odbywać się będą otwarte Spotkania Artystyczne. Eksperci tłumaczyć będą podstawowe zagadnienia dotyczące sztuki współczesnej, w tym również podstawowe zagadnienia związane z inwestowaniem w sztukę. Dowiemy się na przykład, czym różnią się od siebie różne rodzaje grafiki, jak określa się wartość fotografii kolekcjonerskiej, gdzie i jak kupować dzieła sztuki, aby być pewnym ich wartości artystycznej.

Drugą edycję wydarzenia cechować ma większy rozmach: będzie więcej galerii, więcej artystów i więcej miejsca na ekspozycję ich prac. Na potrzeby imprezy budynek zostanie dodatkowo „rozbudowany”, dzięki temu nastąpi znaczne powiększenie przestrzeni wystawienniczej. 

Godziny otwarcia targów: sobota 10.00 -19.00, niedziela od 10.00-20.00.

Cena biletów dostępnych online: 15 zł, w kasie przy wejściu: 20 zł. Bilety na stronie www.targisztukidostepnej.pl, pod wydarzeniem na FB: Targi Sztuki Dostępnej Jesień 2019, w salonach Empik, na empikbilety.pl i w aplikacji going.

 

Źródło i zdjęcia: materiały prasowe

Kontakt

Targi Sztuki Dostępnej
Babka Do Wynajęcia Młocińska 5/7 Warszawa

Zostań z nami

Bądź na bieżąco